Přidej
aktualitu
kolinska-reparska-drazka
kolinska-reparska-drazka
kolinska-reparska-drazka
kolinska-reparska-drazka
5.9.2019 | Středočeský kraj | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Kolínská řepařská drážka

Parní lokomotiva táhne vagonky plné předškolních dětí a jejich rodičů. Náhle dojde k zastavení. Kovbojské přepadení je tu. Je slyšet střelba do vzduchu, koně se blíží klusem k vláčku.

Tak to je nástin mini příběhu, který prožijí vaše děti, pokud se s nimi vydáte na projížďku Kolínskou řepařskou drážkou. Nebo se mohou těšit na čerstvé řepánky, během jejich slavností (28. – 29 září), na čerta s Mikulášem, silvestrovské slavnosti apod. Doprovodné akce mají sezónní charakter.

 

Vláčky jsou taženy parní úzkorozchodnou lokomotivu BS 80 Č. 10 nebo dieselovými lokomotivami typu BNE 50, BND 30, BN 15 R a BN 60H. Výlet pro předškolní děti a jejich rodiče je vhodný i pro větší skupinu vozíčkářů. Dva upravené vagonky pojmou až deset vozíků, včetně elektrických (pokud jsou objemnější, počítejte s nižším počtem). Nástup je zajištěn dvěma nájezdovými ližinami s jednoduchou instalací i úpravou šíře. Obsluha vagonků asistuje vozíčkářům jak při nástupu, tak výstupu. O připojení upravených vagonků není třeba žádat dopředu, jsou připojeny vždy, ale pokud hodláte cestovat ve větší skupině, je vhodné informovat obsluhující personál dopředu a rezervovat si místo. Vozíčkáři mohou zaparkovat hned u areálu, k dispozici je i uzpůsobené sociální zařízení.

 

Cesta z Kolína – Sendražic do Býchor je dlouhá přes 4 kilometry a tam i zpět trvá přibližně 50 minut. Ve stanici Býchory najdete dětský park s dětským hradem, prolézačkou, skluzavkou, pískovištěm. V opačném směru ve stanici Kolín – Sendražice stojí areál nádraží s info stánkem, upomínkovými předměty, občerstvením a malou muzejní expozicí.

 

Program Kolínské řepařské drážky se sezóně mění, proto je vhodné sledovat webovky nebo kontaktovat provozovatele níže uvedeným způsobem.

 

Kolínská řepařská drážka

Ovčárecká 544, Kolín – Sendražice 280 02

Telefon: 602 655 268

Email: reparskadrazka@centrum.cz 

GPS 50.05264N 15.22416E

 

Zdroj:

Redakce, https://reparskadrazka.cz/

Foto: redakce

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg