Přidej
aktualitu
foto k článku
Muzeum
Muzeum
skluzavka
WC
4.1.2020 | Středočeský kraj | Hana Doležalová peer mentor

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Muzeum s exponáty historických letadel a dalšími artefakty z oblasti letectví, které zaujme velké i malé nadšence.

Muzeum

Letecké muzeum Metoděje Vlacha se nachází přímo na letišti na jižním okraji Mladé Boleslavi. K vidění je unikátní sbírka historických letounů zejména z první poloviny 20. století, ať originálů, nebo replik, statických i provozuschopných. Muzeum je dále doplněno o letecké artefakty - motory, přístroje, kombinézy, součástky atd. Zaujme i řada videoprezentací.  Chodící návštěvník si může vyzkoušet simulátor letu, gyroskop, simulátor volného pádu. Sympatické je, že muzeum myslí i na děti, ty se mohou vyřádit na nafukovací "evakuační" skluzavce vedoucí z horního patra do přízemí, nebo popustit uzdu fantazie při montování dřevěné stavebnice v dětském koutku.

Bezbariérovost 

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou budovu navrženou speciálně pro potřeby leteckého muzea (byla postavena v roce 2015), tak je pro člověka na vozíku velmi přívětivá. Několik vyhrazených parkovacích míst se nachází v těsné blízkosti vstupu do budovy. Ve vstupní hale je umístěna pokladna na které zakoupíte lístky (pokud tedy napočítáte nějaké osoby nad rámec ZTP+P a dětí do 6ti let). Hlavní část muzea je v přízemí. Rozhodně se ale vyplatí vyjet výtahem i nahoru do patra, tam expozice pokračuje a díky lávce vedoucí prostředkem celého prostoru je možné se kochat pohledem na vystavená letadla ze shora. Výtah je, (stejně jako ostatní prostory) velkorysý a v pohodě pojme i elektrický vozík. Výše již zmíněné simulátory z vozíku přístupné nejsou. 

WC

Veškerá WC se nacházejí v zázemí muzea v suterénu a tudíž výtahem. Bezbariérové toalety jsou dokonce dvě a klíček k nim je na pokladně ve vstupní hale (nejedná se o euroklíč). Směrovky k WC jsou nepřehlédnutelné, stejně jako informace o klíči na nich.

Občerstvení

V přízemí se nachází také Letecká kantýna. Jde o kavárnu se základním občerstvením a zákusky. Její návštěvu lze doporučit i případě, že vás právě nehoní mlsná. A to kvůli parádnímu výhledu na letištní plochu s přistávajícími letadly. Vstup do kantýny je nezávislý na provozní době muzea, posedět je možné uvnitř i venku. Dětem je k dispozici vnitřní i venkovní hrací koutek.

Program, akce

Muzeum má poměrně bohatý doprovodný program: letecké dny, modelářské víkendy, koncerty. Vše v kalendáři na svém webu.

Informace : muzeum-metodeje-vlacha

videopředstavení: zde.

 

Zdroj:  Hana Doležalová peer mentor

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg