Přidej
aktualitu
unnamed.jpg
cekarna-pro-prm-cestujici_letiste-praha_2.jpg
cekarna-pro-prm-cestujici_letiste-praha.jpg
28.6.2019 | Hlavní město Praha | redakce VOZEJKOV

Letiště Praha otevírá novou čekárnu pro cestující se zdravotním postižením

Letiště Praha otevírá novou čekárnu pro cestující se zdravotním postižením. Je umístěna v odletové hale Terminálu 2 v prostorách bývalé bezpečností kontroly.

Provoz je prozatímně stanoven mezi 8:00 až 16:00. Prostor čekárny je vybaven speciálními sedačkami a soda barem. „Naším cílem bylo vybudovat komfortní prostor, kam se cestující se speciálními potřebami dostaví sám nebo s doprovodem. Následně se jej ujme odborně proškolený pracovník a poskytne mu veškerou asistenci při pohybu letištěm. Ta je ostatně osobám se zdravotním postižením či sníženou schopností pohybu poskytována na letišti standardně,“ říká Tomáš Vláčil, ředitel provozu terminálů Letiště Praha. Počet cestujících se zdravotním postižením dosahoval v loňském roce 54290 osob, oproti roku 2014, kdy se jednalo o 34842 osob, jde o výrazný nárůst.

 

 

 

Vývoj počtu PRM* cestujících na Letišti Praha

 

Rok

Počet cestujících se zdravotním postižením

 

2014

34 842

 

2015

37 244

 

2016

40 508

 

2017

46 872

 

2018

54 290

 

*osoby se zdravotním postižením (persons with reduced mobility)

             

 

Hendikepovaní cestující si také mohou objednat asistenční službu, která je poskytovaná zdarma. Službu je nutné předem objednat již při rezervaci letenky, po příjezdu na letiště u odbavovací přepážky. Je to možné i v prostoru nové čekárny na Terminálu 2. Asistence je pak zajištěna během celé cesty i v případě přestupu na tranzitním letišti.

Držitelé průkazu ZTP/P mohou navíc zdarma parkovat na všech letištních parkovištích a parkovacích domech. Důležité je se před odjezdem dostavit s parkovacím lístkem a průkazem ZTP/P na dispečink v přízemí parkovacího domu Parking C, kde jim bude vydán volný výjezdní lístek. 

Informace o asistenční službě, poskytovaných službách a podmínkách přepravy vozíčkářů vám přineseme v příštím článku.

 

Informace a fotografie nám poskytl Jiří Hannich Specialista externí komunikace Letiště Praha


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg