Přidej
aktualitu
Vozejkov - Mobilní čety, nová služba pro hendikepované
29.9.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Mobilní čety, nová služba pro hendikepované

Cestování hendikepovaných by se mělo zjednodušit díky nové asistenční službě, kterou právě představila Správa železnic. Mobilní čety by měly být brzo k dispozici na všech nádražích ČD. Je nová služba cestou vpřed nebo spíše krokem vzad?

Jak uvedla ČT ve své zpravodajské relaci: „Cestování handicapovaných ve vlaku, ani v roce 2020 není úplně bez obtíží. Správa železnic teď představila mobilní čety, které budou připravené pomoct na všech nádražích v republice. Na dálkových linkách totiž ministerstvo dopravy požaduje nízkopodlažní vozy jen výjimečně. Může to znamenat ale ještě jednu věc. Stát pomalu opouští koncepci nízkopodlažních vozidel na dálkových linkách. Většina z nich je totiž v klasické konstrukci, která je výrazně levnější.“ Celou reportáž České televize je možné vidět zde.

 

Jde o správný směr, který hendikepovaným pomůže, protože nákup nových souprav je, i z důvodu ekonomického, zdlouhavým procesem? Nebo se plíživě blížíme k situaci, kdy bude přeprava hendikepovaného ještě složitější? Nejde o jakýsi maskovací manévr, jak ospravedlnit nakupování starých repasovaných nemoderních vozů?

 

V den publikování tohoto textu není na oficiálních stránkách národního dopravce žádný informační text k této nové službě. S kým podobu této služby ČD konzultovali? Proč nikde není možné dohledat informaci o její přípravě, aby bylo možné alespoň online připomínkování?

 

Finální podobu nové služby a její dostupnost budeme sledovat, o všem podstatném vás budeme informovat. Zároveň prosíme o zpětnou vazbu i vás. Až službu využijete dejte nám o tom vědět!

 

Text: redakce, ceskatelevize.cz, foto: pxhere.com

Přidej komentář
paty_stupen_banner.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg