Přidej
aktualitu
goal-3144351_1920.jpg
23.6.2021 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

NRZP ČR a NPÚ zpřístupňují histrorické objekty

Národní rada zdravotně postižených ČR již několik let spolupracuje s Národním památkovým ústavem s cílem  zpřístupňovat jednotlivé památky v majetku NPÚ lidem se zdravotním postižením.

Památky bez bariér 

Národní rada zdravotně postižených ČR ve spolupráci s Národním památkovým ústavem umožní formou akcí návštěvu jednotlivých historických objektů osobám se zdravotním postižením. NRZP ČR se společně s NPÚ budou i nadále soustředit na odstraňování bariér a pracovat na tom, aby co nejvíce památkových objektů bylo přístupných. Každý rok tak bude umožněna návštěva mnoha lidí se zdravotním postižením na vybraných hradech a zámcích, případně dalších objektech, aby lidé se zdravotním postižením mohli mít autentický zážitek z návštěvy takového objektu.

Tři akce projektu „Památky bez bariér“

Dne 20. září 2021 budete mít možnost navštívit dva zámky, a to zámek Kozel v Plzeňském kraji a dále zámek Kynžvart v Karlovarském kraji. Třetí akce se uskuteční 18. října 2021 a budete mít možnost návštěvy vily Stiassni v Jihomoravském kraji. Jedná se vždy o pondělí a objekty budou otevřeny právě pro návštěvníky se zdravotním postižením. Držitelé průkazů OZP, včetně svých asistentů, budou mít vstupné zdarma.

Na akci je nutné se dopředu nahlásit, aby s vámi pracovníci konkrétního historického objektu počítali. Vzhledem k druhu zdravotního postižení budou také vytvořeny menší prohlídkové týmy, aby všichni mohli zvládnout prohlídku objektu.

Zájemci o prohlídky se hlaste vždy konkrétnímu pracovníkovi NRZP ČR, který bude mít návštěvu vybraného zámku či  objektu na starosti.

Kontaktní pracovníci pro jednotlivé akce:  

Zámek Kynžvart v Karlovarském kraji -  koordinátorka NRZP ČR za Karlovarský kraj paní Jitka Líkařové, emailová adresa k.vary@nrzp.cz, telefon 736 751 205.

Zámek Kozel v Plzeňském kraji - paní Jana Petrová, emailová adresa plzen@nrzp.cz, telefon 736 751 204.

Vila Stiassni v Jihomoravském kraji - pan Lukáš Karnet, emailová adresa krzp.brno@nrzp.cz, telefon 603 908 969.

NRZP ČR nezajišťuje dopravu.

Více info zde. 

Zdroj: www.nrzp.cz, www.pixabay.com

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
vozejkov_550x160_5.jpg
needo_banner-550x160px1-02-1.jpg