Přidej
aktualitu
autobus
11.11.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Slevy na jízdném pro invalidní důchodce ve třetím stupni

Vláda ČR zavedla 75 % zlevnění jízdného pro seniory nad 65 let, děti a studenty. Příjemcům plného invalidního důchodu ve třetím stupni je určena jen v některých případech, držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P sleva náleží stále v dosavadní výši.

„Žádný zákonný předpis nestanoví a ani nikdy nestanovil slevu na jízdném u příjemců III. stupně invalidního důchodu. Stanoví pouze slevu na jízdném u osob, kterým byl přiznán průkaz ZTP nebo průkaz ZTP/P.“

Trošku odlišná situace může nastat ve vašem městě. Každá obec či město si pravidla stanovuje samostatně a tudíž i výši slevy. Příjemci plného invalidního důchodu  ve třetím stupni mohou například v Praze a Pardubicích využít více než 50% slevy a to i v případě, že nejsou držiteli průkazu osoby zdravotně znevýhodněné. Záleží  pouze  na dopravci a městu jakou slevu, a zda vůbec, poskytne. U invalidních důchodců ve třetím stupni není nijak zakotvena v zákoně. Doporučujeme vám, v případě že do této skupiny osob spadáte, informovat se přímo ve vašem městě na cenové podmínky přepravy.

V každém případě bude nutné doložit rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu a potvrzení z OSSZ, že jej stále pobíráte.

 

Zdroj: NRZP

Foto: pexels

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg