Přidej
aktualitu
Trojská botanická zahrada bezbariérově
25.7.2019 | Hlavní město Praha | Vozejkov

Trojská botanická zahrada bezbariérově

Návštěvníci vinice sv. Kláry budou od příštího roku vcházet novým bezbariérovým vstupem.

Trojská botanická zahrada prochází zásadní proměnou, která reaguje na dlouhodobě rostoucí zájem o její expozice ze strany veřejnosti. V současnosti vzniká zcela nový vstupní prostor u skleníku Fata Morgana a změny se chystají i v dalších částech zahrady.

V těchto dnech bude postupně zahájena stavba nové pokladny a vstupních prostor dle návrhu zpracovaného prof. Ing. arch. Ladislavem Lábusem. To umožní návštěvníkům bezbariérový vstup do zahrady přímo z autobusové zastávky Kovárna v ulici Trojská. Zároveň probíhá dokončení bezbariérového průchodu mezi vinicí sv. Kláry a Ornamentální zahradou. V následujících letech se pak proměny dočkají prostory v blízkosti vinotéky sv. Klára.

Vyjma stavby moderního vstupního objektu, která bude v těchto dnech zahájena, je v severní části vinice sv. Kláry budována zcela nová cesta vedoucí do Ornamentální zahrady. Jedná se o důležitou spojnici navazující na obnovovanou cestní síť, jež umožňuje plynulý a bezbariérový průchod celým areálem venkovních expozic. V současnosti musí návštěvníci v tomto úseku procházet úzkou brankou a překonávat značné převýšení. Nová cesta bude bezbariérová a osvětlena přízemními světly. Stavba by měla být dokončena do konce července letošního roku.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg