Přidej
aktualitu
Český Krumlov
České Budějovice
Červená Lhota
Lipno
Lipenská Stezka korunami stromů
Blatná
Třeboň
Hluboká nad Vltavou
10.5.2021 | Jihočeský kraj | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Vozíčkář vozíčkáři o jižních Čechách

Díky koronaviru to vypadá, že letos strávíme dovolenou opět doma. Ale to vůbec nevadí, protože Česká republika toho k vidění nabízí opravdu hodně. Co třeba takové jižní Čechy?

Dovolená v jižních Čechách 

Pokud se letos chystáte trávit dovolenou doma a nevíte, kam se vydat, můžete zamířit do jižních Čech. Navštívit Český Krumlov, město s magickou atmosférou nebo Hlubokou nad Vltavou, perlu jižních Čech, musí prostě každý. Jižní Čechy, to ale nejsou jen historické památky a krásná příroda, ale také bohatý kulturní program, který si snad v létě budeme moci užívat. 

Jižní Čechy jsou navíc k vozíčkářům vstřícné. Alespoň to tvrdí Ivan Nestával a Jan Herman. Aby bylo cestování po jižních Čechách příjemnější, Ivan (paraplegik po nemoci v roce 2009) a Jan (paraplegik po úrazu v roce 2011) sepsali své zkušenosti s cestováním po jižních Čechách pro ostatní vozíčkáře, rodiny s dětmi a osoby s  vyšším stupněm handicapu. Svá doporučení výstižně pojmenovali Vozíčkář vozíčkáři. A jak píší, v jižních Čechách najdete hodně míst, na kterých vás bariéry nebudou zbytečně konfrontovat s handicapem a bez starostí zažijete přesně to, co očekáváte… Zažijete to, co ostatní.

Tipy a doporučení od Ivana a Jana si můžete přečíst zde

 

Pro cestování můžete využít také aplikaci a webovou stránku VozejkMap, což je interaktivní mapa, která sdružuje bezbariérově přístupná místa. V současné době zahrnuje více než 12 500 míst. 

 

Zdroje: www.jiznicechy.czhttps://www.jiznicechy.cz, foto: Pixabay, https://www.jiznicechy.cz

 

Přidej komentář
vozejkov_550x160_5.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
needo_banner-550x160px1-02-1.jpg