Přidej
aktualitu
Okružní trasa pro vozíčkáře
Okružní trasa pro vozíčkáře
Chrudim
Výlet na Severomoravskou chatu
Výlet na Severomoravskou chatu
Arboretum Žampach
Arboretum Žampach
27.7.2021 | Pardubický kraj | redaktorka, VOZEJKOV

Východní Čechy myslí na vozíčkáře

Region východních Čech nabízí i mnoho aktivit pro vozíčkáře. Přemýšlíte-li, kam letos na dovolenou, zkuste Pardubický kraj. Tipy, kam vyrazit, aniž byste se museli setkávat s překážkami, vám přinášíme.

Dovolená pro vozíčkáře

Východní Čechy nabízí množství cyklostezek, kde je možné se projet na vozíčku či handbiku. Územím Pardubického kraje prochází Labská cyklotrasa, kterou podrobně (včetně úseků vhodných pro vozíčkáře) mapuje atlas Labská cyklotrasa v ČR 2011 (zde ke stažení jako náhledové PDF, na www.labskastezka.cz bližší informace a možnost nákupu tištěného atlasu).  A pokud nemáte k dispozici potřebné vybavení, v regionu jsou k dispozici i půjčovny kompenzačních jednotek. V regionu jsou na veřejných toaletách postupně osazovány eurozámky.

Tipy na výlety

Okružní trasa pro vozíčkáře

Rekreační lesy Podhůra nacházející se přímo na okraji CHKO Železné hory a Národního geoparku Železné hory nabízejí i okružní trasu pro vozíčkáře. Trasa okruhu je vedena po lesních zpevněných, případně asfaltových cestách s minimálním provozem. Okruh je vybaven odpočívadly s lavičkami pro doprovod.

Den strávený v Chrudimi

Turistický program nejen pro handicapované v druhém největším městě Pardubického kraje.

Výlet na Severomoravskou chatu

Nenáročná procházka přírodou vhodná pro rodiny i vozíčkáře.

Arboretum Žampach

Kdo má rád přírodu, dřeviny, určitě by měl navštívit arboretum Žampach. Arboretum Žampach patří mezi všeobecná arboreta, ale zahrnuje také významnější tematické sbírky některých rodů dřevin, jako např. borovice, jedle, dub, magnolie, buk, smrk, bříza a jasan.  Arboretum Žampach je členem Unie botanických zahrad ČR. Cesty v dolním parku jsou bezbariérové, terén je pokryt zámkovou dlažbou nebo asfaltovou cestou, která je dostatečně široká. Obecně je však doporučeno, aby osoby se ZTP navštěvovali arboretum za doprovodu asistenta, terény v horním parku jsou hůře sjízdné a dostupné. Uvnitř objektu můžete navštívit bezbariérové informační centrum. U vchodu do IC je zvonek pro přivolání personálu. Dalšími vnitřními přístupnými objekty jsou kaple a zimní zahrada, obojí po domluvě v infocentru. Bezbariérové WC najdete právě po cestě do zimní zahrady, je řádně označeno, dveře mají madlo a otvírají se ven. Veškeré vybavení je dostupné pro ZTP. V případě, že budete požadovat průvodce, je potřeba vše domluvit předem. Není problém ani s částečnou asistencí. Vše je na domluvě s personálem, který je proškolen, velice vstřícný a vše se řeší individuálně. Vyhrazené parkoviště pro ZTP není, ale lze zaparkovat po předchozí domluvě uvnitř objektu na místě, které je dostatečně uzpůsobené pro ZTP, ale není označené.

Další tipy na výlety pro vozíčkáře najdete na oficiálních stránkách www.pardubickykraj.cz

Zdroj: www.pardubickykraj.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png