Přidej
aktualitu
pohled
pohled
Observatoř
vstup
Žižkovská věž
31.10.2019 | Hlavní město Praha | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Žižkovská věž

Žižkovská věž je se svou výškou 216 m. výraznou dominantou hlavního města. Navštivte ji také. Vozíčkáře láká k návštěvě restaurant Oblaca i rozlehlá Observatoř s luxusním výhledem.

Věž byla postavena v letech 1985 – 1992 jako televizní vysílač. Díky náročné rekonstrukci realizované v roce 2012 dnes uvidíte veškeré prostory nové a moderní. Hned u vchodu uvidíte dva velké nákladní výtahy s šíří dveří 90. cm. První vás vyveze do Observatoře, druhý do restaurace Oblaca.

 

Observatoř

Observatoř je nejvyšším, běžně přístupným, bodem Žižkovské věže. Jde o zcela rovný prostor, pohodlně průjezdný jak elektrickým, tak mechanickým vozíkem. Procházkou po obvodu věže si prohlédnete celou Prahu. A nejen ji. Za ideálních podmínek může viditelnost dohlédnout až do vzdálenosti 100 km! Najdete zde i proslulá závěsná křesla, tzn. bubble chairs, která lze bez omezení využít, dovolují-li to vaše fyzické schopnosti. Plocha je často využívána k výstavám či kulturním a soukromým akcím. Otevírací dobu, níže uvedenou, si proto vždy raději ověřte na webové stránce.

 

 

Restaurace Oblaca

Při jídle ve výšce 66 metrů máte opravdu pocit, že jste v oblacích. Místo je poměrně netradičně členěno (je to dobře vidět na videu). Hned u vstupu najdete podium s velkým stolem, kde je vhodné umístit návštěvníky na elektrickém vozíku. Zbylý prostor je od totiž tohoto podia oddělen třemi schody. Škoda, ale i z podia je výhled excelentní. Pokud využíváte mechanický vozík nejde o tak velkou překážku, personál je vám i vašemu doprovodu ochoten dopomoci k tomu, abyste se najedli přímo u okna.

 

Jak se dostanu na místo

Žižkovská věž je osobám na vozíku přístupná přes garážový vjezd, kde je možné rovnou zaparkovat své vozidlo. Příjezdová garážová rampa má prudší sklon, cca 15 stupňů. Přístupová cesta je značena, v případě nutnosti je možné se spojit s recepcí. Populární turistický cíl je dobře dostupný i MHD.

 

Pár tipů

Návštěva Žižkovské věže je poměrně často nabízena na nejrůznějších slevových portálech. Obvykle jde o balíček zahrnující vstup do Observatoře a malé pohoštění v restauraci. Může jít o ekonomicky výhodnou variantu. Co když se rozbije výtah? V takovém případě je povolána pohotovostní služba, která provede urychlenou opravu. Observatoř je vybavena i bezbariérovým WC, které se nachází nad restaurací s přístupem pouze služebním výtahem. 

 

 

Otevírací doba:

Každý den od 9 do 24 hodin.

 

Kontakty:

TOWER PARK PRAHA

Mahlerovy sady 1, Praha 3, 130 00

Tel.:+420 210 320 081

Email: info@towerpark.cz   

Web: http://www.towerpark.cz  

 

 

Zdroje: redakce, www.towerpark.cz, youtube.com

Foto: redakce,  www.towerpark.cz, familyfreshnews.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg