Přidej
aktualitu
foto k článku
Vozejkov - Cestování je s aplikací VozejkMap mnohem jednodušší
11.2.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Cestování je s aplikací VozejkMap mnohem jednodušší

V aplikaci bezbariérových míst VozejkMap, najdete tipy na vozíčkářům přístupné ubytování, stravování, zdravotnická, kulturní i sportovní zařízení, instituce, toalety, parkování, Škoda Handy a další služby. Děkujeme, že nám pomáháte mapovat bezbariérové Česko.

Aplikace uživatelům nabízí možnost označit místa jako oblíbená, psát komentáře a doporučit je ostatním. Zcela nová je funkce zobrazení a vložení trasy. Provozovatelé bezbariérových objektů mohou pro svá místa vytvořit profil s rozšířenými informacemi, vložit videa či odkazy ze sociálních sítí. Nově najdete i pozvánky na akce. VozejkMap usiluje o zpříjemnění a zjednodušení vašich cest. Ověřování míst bude navíc probíhat podstatně rychleji, protože jsme rozšířili náš pracovní tým.

 

Člen CZEPA Mirek Suchý využívá aplikaci pravidelně: „Když je člověk na vozíku, musí cesty lépe plánovat. Nejenže nemám vlastní auto, ale nevezme mě ani každý prostředek hromadné dopravy.… super pomocníkem je česká aplikace VozejkMap, která vyhledá veškerá bezbariérová místa v okolí od ubytování přes restaurace, přístupné bankomaty, úřady, lékaře a další. Můžu tam zadat i vlastní zkušenost, která se do aplikace přidá po ověření.“

 

Děkujeme Všem přispěvatelům za zmapování institucí, služeb, i kulturních míst. Namátkou vybíráme některá nově publikovaná místa. Před publikováním docházelo k ověření i prostřednictvím administrátorky VozejkMap.

 

Rehabilitace Jinočany Jinočany

Rehabilitace je situována do sníženého přízemí. Z ulice se lze dostat do budovy prostřednictvím ližin pro kočárky. Možná bude nutná lehká dopomoc.  WC je široké, ale bez pomocných madel.

 

Informační centrum Broumov

Bezbariérový přístup do infocentra je umožněn z ulice bočním vchodem. Vstup je mírným nájezdem bez nutnosti asistence či personálu. Do konferenčního sálu se dostanete plošinou. WC s madly je u vchodu do centra.

 

Informační centrum Plzeň

Do centra se dá vstoupit z ulice, malý schůdek cca 8 cm je řešen nájezdem. Možnost přivolání pomoci zvonkem. WC není k dispozici.

 

Brandejská hospoda Brandýs nad Labem

U vstupu do hospody je třeba zvládnout prudší kopeček a dlažbu (viz foto). Ostatní prostory hospody jsou bezproblémové, nechybí ani bezbariérové WC. Sám majitel je na vozíku.

 

Kavárna Elvíra Praha 1

Drobný schůdek u vstupu (nutná lehká dopomoc), kavárna přístupná, není však bezbariérová toaleta. Navštívili jste toto místo? Napište nám o tom, přidejte recenzi na VozejkMap, děkujeme.

 

Hotel Ryšavý Moravský Krumlov

Ubytování - Jeden tři lůžkový pokoj plně uzpůsobený, bezbariérová sprcha i WC s madly. Welness - nabízí bezbariérový vstup, ale do sprchy je schůdek. Bazénový zvedák není k dispozici. Restaurace - je bezbariérově přístupná, nabízí i uzpůsobené WC.

 

Penzion U Zámku Pluhův Žďár

Bezbariérový vstup do penzionu i jednoho čtyřlůžkového apartmánu. Bezbariérový apartmán je vybaven sprchou se sedačkou a WC. Prostorná koupelna je vybavena madly.

 

Parkovací místo u Úřadu práce Broumov

Vyhrazené parkovací místo u Úřadu práce v Broumově. Situované podélně.

 

Policie obvodní oddělení Broumov

Přístup z ulice prostřednictvím schodišťové plošiny. Vstup a dále po budově s asistencí policisty (což je u tohoto objektu standard). Bezbariérové WC hned za vstupem.

 

Zdroje: redakce, Lenka Vysloužilová, administrátorka VozejkMapu, foto: https://charger.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg