Přidej
aktualitu
Martin Kopeček
Martin Kopeček
Martin Kopeček
Martin Kopeček
27.8.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Automobilka ŠKODA boří bariéry a napomáhá k nezávislosti

Vozíčkáři, kteří nemají dočasně k dispozici vlastní automobil, mohou využít k zapůjčení dva speciálně upravené automobily ŠKODA Octavia. Ruční řízení je vhodné pro paraplegiky nebo tetraplegiky.

Členové České asociace paraplegiků – CZEPA si mohou, až na dobu šesti týdnů, půjčit automobil ŠKODA Octavia. Této možnosti využil i Martin Kopeček, cestovatel, rybář, redaktor, prostě akční člověk, kterého jsme poprosili o krátký rozhovor.

 

  1. Považujete možnost půjčení speciálně upraveného vozu za důležitou?

Ano, v případě poruchy osobního vozu nebo cestování na velké vzdálenosti je to naprosto klíčová záležitost.

 

  1. Co považujete za největší výhodu této služby poskytované Českou asociací paraplegiků – CZEPA a společností ŠKODA?

All in one řešení. Půjčím za rozumnou cenu s pojištěním, možnost řídit vůz při různorodém hendikepu, rezervace termínu, prostorný vůz, kam se vejde vozík i se základní mini-výbavou do přírody. Postrádám pouze možnost 4x4 kvůli lepší průchodnosti terénem.

 

  1. Jak jste využil získanou svobodu pohybu? Co všechno díky půjčení automobilu šlo zrealizovat, bylo jednodušší apod.?

Při řízení do zahraničí bylo možné se střídat v řízení v pravidelných intervalech a dle únavy řidičů. Člověk si jen neveze zadek, ale také může aktivně řídit a nechat ostatní odpočinout. Pokud jedete v jednom zátahu 2 500 km, tak už je to velmi znát. Díky tažnému zařízení bylo možné vzít s sebou hodně outdoorového vybavení do přírody a přečkat několik nocí v divočině. Velmi si pochvaluji asistenční systémy a jízdu v pruzích, je to velký pomocník a auto tak nějak jede samo.

 

  1. Jak je, podle vašeho názoru, možné službu dále doplnit, rozšiřovat, vylepšit? Využíváte ještě jiné služby nabízené Českou asociace paraplegiků – CZEPA?

CZEPA by měla uvažovat o pořízení většího automobilu na 4x4, do kterého se vejde hodně vybavení a nemusel by se brát vozík za tažné zařízení. Tím by se zefektivnila celá jízda, zlevnila cesta do zahraničí a celkově by došlo k vyšší bezpečnosti cestování.

Děkujeme za rozhovor.

 

Jak je možné si auto půjčit?

Zapůjčení je možné na maximální dobu 6 týdnů.   Řidičům nabízí automatickou převodovku, adaptivní tempomat, bezklíčové odemykání/zamykání, startování, vyhřívané vrstvené čelní sklo, elektronicky nastavitelné sedadlo řidiče, navigační systém, parkovací senzory, traveller assist basic a tažné zařízení s odnímatelnou hlavicí.

 

Děkujeme za bezplatné zapůjčení společnosti ŠKODA Auto.

 

ŠKODA

 

Ruční řízení pro paraplegiky:

Guidosimplex od firmy IROA - HDC, s.r.o., mechanická brzda a elektronický plyn na pravé straně (jedna páka), aretace brzdy

 

Ruční řízení pro tetraplegiky:

Guidosimplex od firmy IROA - HDC, s.r.o., mechanická brzda a elektronický plyn na pravé straně (jedna páka), nástavec na odjištění řadicí páky, aretace brzdy, pro úchop volantu koule nebo trojzubec, přemostění blinkrů, čtyřbodový pás na sedadle řidiče.

 

Ceník půjčovného:

300 Kč včetně DPH

jednorázový nevratný poplatek

100 Kč včetně DPH

denní poplatek během tří týdnů

1,20 Kč/1 km včetně DPH

poplatek za ujeté kilometry

150 Kč včetně DPH

denní poplatek během čtvrtého a pátého týdne

200 Kč včetně DPH

denní poplatek během šestého týdne

V případě úhrady půjčovného v rámci pojistného plnění (např. z povinného ručení viníka) je stanovena sazba na 968,-Kč/den včetně DPH bez poplatku za ujeté kilometry. Vratná záloha 5.000 Kč + 500 Kč na čistotu interiéru a karosérie vozu. 

 

Smlouva k náhledu

Více informací ke službě najdete zde: CZEPA

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg