Přidej
aktualitu
foto k článku
nový vzhled parkovacího průkazu
nový vzhled parkovacího průkazu
19.10.2012 | Celá ČR | CZEPA

Upozornění na blížící se konec platnosti parkovacích karet

Rádi bychom Vás upozornili na blížící se konec platnosti tzv. parkovacích karet - zvláštní označení vozidel pro parkování O1 AA + šestimístné číslo.

Pokud Vám byla v minulosti vydána k Vašemu průkazu mimořádných výhod i tzv. parkovací karta - zvláštní označení vozidla pro parkování O1 AA + šestimístné číslo, se kterou jste mimo jiné mohli cestovat po dálnici bez nutnosti nákupu dálniční známky, máte lhůtu do 31.12.2012 si toto staré označení vozidla vyměnit za nový Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou (nové označení průkazu O7 CC + šestimístné číslo).

 

Nový parkovací průkaz, který bylo možno získat už v roce 2011, splňuje kritéria parkovacích karet, které se vydávají v rámci celé Evropské unie (její vzhled je sjednocen s kartami v ostatních členských státech).

 

Co k výměně potřebujete:

- forografii o rozměru 35x45 mm, která odpovídá součsné podobě

- stávající průkaz mimořádných výhod (ZTP nebo ZTP/P)

- stávající označení vozidla pro parkování (O1 AA + šestimístné číslo)

 

Parkovací průkaz si můžete nechat vyměnit na sociálních odborech obecních úřadů obcí s rozšířenou působností (nebo městských úřadech). 

 

Pokud máte zájem, můžeme Vám poslat na e-mail dokument: Parkovací karta pro postižené osoby v Evrospké unii: podmínky v členských státech. Můžete psát na czepa@czepa.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png