Přidej
aktualitu
chorvatsko.png
23.5.2022 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Kam vyrazit v létě na dovolenou?

Slunce už se probudilo ze zimního spánku a krásně nám svítí. Teploty pomalu, ale jistě šplhají výš a výš. Léto se neúprosně blíží. Je tedy nejvyšší čaš začít pomalu přemýšlet, kam v letních horkých měsících vyrazíte na dovolenou. Máte nějaký hendikep? To přece vůbec ničemu nevadí. Právě naopak! I vy si bez omezení můžete užívat horkých slunečních paprsků a teplého moře! V tomto článku Vám přinášíme několik zajímavých tipů na pláže s bezbariérovým přístupem až do moře v nedalekém Chorvatsku.

 

Přístupná pláž Kantrida

Pláž je oblázková a poměrně mělká, takže je oblíbená mezi rodinami s dětmi a na pláži jsou povoleni psi. Díky výborným dopravním spojům na pláž se snadno dostanete pěšky, autem nebo městskou hromadnou dopravou. Díky rampě je tato pláž s rampou až do moře vhodná pro imobilní osoby.

Více informací najdete na VozejkMap zde

Video na YT zde

 

Pláž Vitrenjak

Další z oblázkových pláží poblíž Zadaru je pláž Uskok, jinak též zvaná Vitrenjak. U pláže se nachází městská pláž s molem vhodná pro rodiny s dětmi. Lze zde šnorchlovat .V blízkosti se nachází restaurace a kiosky s občerstvením. V těsné blízkosti pláže je i malý parčík poskytující přírodní stín. Na této pláži najdete veškeré zázemí, které k pobytu u moře potřebujete. Samozřejmostí je vstup přímo po rampě až k moři!

Asi 50 metrů od pláže se nachází velké parkoviště, kde pohodlně zaparkujete.

Více info na VozejkMap zde

 

Bezbariérová pláž Dražica

Dražica je hlavní, největší a možná i nejhezčí biogradskou pláží. Její šířka je cca 50 metrů, což je v rámci Biogradu zdaleka nejvíce. Pláž je oceněna Modrou vlajkou čistoty a kvality a moře je zde opravdu křišťálově čisté. Celou pláž Dražica obklopuje vzrostlý les, který poskytuje velmi příjemný stín, vstup do vody je pozvolný. Pláž Dražica je oblázková, každý večer upravována a čištěna. Severní část pláže je vhodná pro rodiny s dětmi.

Najdete zde veškeré služby a zábavu. Pláž začíná u hotelu Ilirija hezkou betonovou promenádou, která vede k umělému slanovodnímu bazénu (přístupný zdarma) a sekci s několika stánky s občerstvením. Pro děti jsou zde instalované prolézačky jak na vodě, tak na souši. Na této skvělé pláži je to během hlavní sezony narváno k prasknutí, protože je opravdu oblíbená.

Video na YT zde

Více informací na VozejkMap zde

 

V naší databázi na www. vozejkmap.cz najdete i mnoho dalších přístupných pláží pro všechny včetně zvedáku.  Více najdete v kategorii ''Příroda a volný čas'', konkrétní rampy a zvedáky v kategorii ''Jiné''.

Další inspirace na VozejkMap

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg