Přidej
aktualitu
vozejkov_408x180.jpg
31.3.2022 | Celá ČR | Libella design s.r.o.

Český antidekubitní sedák z 3D tiskárny získal designového Oscara – Red Dot Award

Vyšší kvalita života vozíčkářů, ochrana jejich zdraví a unikátní technologie. I proto antidekubitní sedák Libella Seat Varia, na jehož vývoji se podílela i Zdeňka Faltýnková, získal prestižní ocenění Red Dot Award: Product Design 2022.

První plně nastavitelný antidekubitní sedák na trhu, který funguje jako stavebnice, umožní každému uživateli individuální nastavení dle jeho vlastní anatomie vzhledem k aktuální zdravotní situaci. Díky spolupráci se Zdeňkou Faltýnkovou, významnou českou specialistkou na zdravé sezení na vozíku, odbornou veřejností, organizacemi CZEPA a Centrum Paraple a uživateli vznikl produkt, který přináší na trh čerstvý vítr a vozíčkářům umožňuje nalézt v životě rovnováhu. 
Pro jeho výrobu zvolila jeho autorka, designérka Věra Kunhartová, technologii 3D tisku. Tím mění zažitý způsob výroby kompenzačních pomůcek pro vozíčkáře, umožňuje finančně i ekologicky přívětivou produkci a činí individuální pomůcky dostupnější širšímu počtu vozíčkářů. Moderní technologie, nejnovější materiály a individuální přístup se tak spojily v lehkém, prodyšném a snadno udržovatelném sedáku, který nejen dobře vypadá, ale především pomáhá a ulehčuje život jeho uživatelům.

Odbornou veřejností respektovaná cena za design Red Dot Award je jednou z největších designových soutěží na světě a je udělována od 50. let minulého století. Ocenění „Red Dot“ je mezinárodně uznávanou pečetí vynikajícího designu.

Libella Seat Varia letos soupeřil s produkty z téměř 60 zemí. Jejich kvality posuzovala nezávislá mezinárodní porota 48 odborníků z 23 zemí, kteří mají dlouholeté profesní zkušenosti v oblasti designu, ať už jako designéři, novináři, vysokoškolští profesoři nebo konzultanti.

Více informací najdete na libelladesign.cz

Přidej komentář
cpv_banner-3-2.jpg
banner-handy.jpg