Přidej
aktualitu
foto k článku
foto
foto
foto
foto
foto
19.12.2011 | Celá ČR | CZEPA

Multifunkční invalidní vozík Trilobit

http://www.trilobitmotion.com/

Student Univerzity Palackého v Olomouci - Katedry rekreologie se na nás obrátil s žádostí o pomoc při realizaci univerzálního sedáku (sedačky) s vyměnitelným příslušenstvím (in-line brusle, lyže, sledge hokej-brusle, handbike). Projekt řeší tým z UTB ve Zlíně.

http://www.trilobitmotion.com/Tento vozík má charakter spotrovního nářadí. Podobný sedák, který je součástí řešení, se u sportovních nářadí používá již řadu let, zejména u sledge. Je připravena i varianta s rozepínáním přední části. Zatím bylo vyřešeno jen několik variant. V příštím roce budou vizuelní modely v měřítku 1:5. V této části přímo spolupracujeme s postiženými osobami a jejich asociací, jelikož to považujeme z hlediska použití za důležité, proto také samostatná část. Můj názor je takový, že se problém rozpadá do několika oblastí: tvar, použití, fyziologie, dekubity a stupeň postižení. Uvažují se tři až 5 velikostí, dále stupeň postižení a délka pobytu ve vozíku. To vše má na starosti právě zástupce z řad postižených. Má na to zkušenosti i vzdělání.      
 
Projekt je ve vývoji, počítá se s variantami, jak pro výkonostní sport, tak pro běžného uživatele.


Prosíme vozíčkáře, aby vyplnili formulář. Pomůžete tak zdokonalit tento multifunkční vozík a nebo diskutujte nad tímto produktem. Naše názory jsou pro realizátory velmi opodstatněné.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg