Přidej
aktualitu
foto k článku
1
2
3
4
5
R2BLADE
25.2.2013 | Celá ČR | Vozejkov

Nový český handbike R2BLADE​​

Špičkový závodní speciál

Nový český handbike R2BLADE​​

 

Tento nápad se zrodil v roce 2006, kdy jsem si pořídil za nemalé finance svůj první handbike.

 

Přivezete si domů stroj za 150 000,- a zjistíte, že se do něj tak nějak nemůžete vejít. V tu chvíli mě popadl obrovský vztek a téměř okamžitě se mi hlavou honily myšleny, jak si takový speciál postavit, aniž by jste si museli sáhnout tak hluboko do kapsy!!! Sen je jedna věc a realizace ta druhá:)))

 

V roce 2010 jsem se spojil s firmou DURATEC, která se specializuje na výrobu špičkových závodních strojů, ale s výrobou handbiku neměla zatím žádné zkušenosti. Pomalinku začala naše spolupráce na přestavbě mého stroje, který v té době zdaleka nedosahoval té potřebné kvality, jakou by měl mít opravdu špičkově připravený závodní speciál!!! Začalo to postupnou přestavbou mého stroje - změna geometrie, posedu... atd. Z původního handbiku zbylo už jen málo a bylo jen otázkou času, kdy se pustíme do výroby zcela nového handbiku.

 

V roce 2012 jsem se svým bratrem začal pracovat na 3D modelu zcela nového stroje, který by měl splňovat ty nejlepší požadavky, kladené na takový speciál. V tu chvíli mi velmi pomohla firma DURATEC, která mi s realizací celého projektu pomohla a za co jí patří obrovský dík!!!

 

Nebylo vůbec snadné začít úplně od píky, ale i přes drobné komplikace, které vznikají při konstrukci prvního prototypu, se nám podařilo postavit první český handbike, který doufám osloví bikery především svým osobitým designem, váhou, pevností, ale především cenou!!! Ta zatím není ještě přesně daná, vzhledem k tomu, že se jedná zatím o prototyp, který budu celou letošní sezonu testovat, ale mohla by být až o 50 000 (2000 euro) nižší než konkurence!

 

Nezbývá, než se těšit až poprvé vyrazím s novým strojem na první švih a začne opravdu testování v reálných podmínkách...

 

Vašek Antal

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
banner-covid19-2.jpg