Přidej
aktualitu
foto k článku
scewo.jpg
snimek-obrazovky-2019-05-17-v-18.00.49.png
snimek-obrazovky-2019-05-17-v-18.01.02.png
17.5.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Řekni ano neomezené svobodě

Je čas na bezmeznou svobodu, kterou zaručí vozík Scewo, jehož všestrannost, inteligentní technologie, jedinečný futuristický design a snadná manipulace vám usnadní každodenní život.

Odhaduje se, že je v Evropě až 80 milionů lidí, kteří se potýkají s nějakou formou zdravotního postižení. Do této skupiny spadají i vozíčkáři, kteří musí, i přes snahu společnosti, čelit každodenním nástrahám v podobě absencí bezbariérových přístupů v budovách, dopravních prostředcích či veřejných prostranstvích.

Skupinka studentů ze Švýcarska přišla s vozíkem SCEWO.

Nejen, že vypadá moderně, ale disponuje jednou zásadní věcí a tou je schopnost vyjet i sjet schody bez pomoci jiné osoby.

Scewo má nejen kola, ale především výsuvnou gumovou rampu, která díky podpoře menších zadních koleček umožňuje pohodlné vyjetí/sjetí schodů. Dotyčný celý proces spustí stisknutím příslušného tlačítka na ovládacím panelu a následnou navigaci koriguje pomocí vestavěné páčky.

Scewo držuje rovnováhu nezávisle během jízdy. To vytváří zcela nový zážitek z jízdy. Velká kola bez námahy zvládnou dlažební kostky a lesní cesty. A to i bez stability v horní části těla!

Sedlo lze nastavit i jeho hloubku. Opěradlo, opěrky nohou i opěrky rukou nastavíte také dle sebe.

 

Scewo vlastně není žádnou novinkou – první prototyp byl totiž představen již v roce 2014 (ještě pod názvem Scalevo). A první várka je již vyprodána! Nyní si zákazníci mohou dělat předobjednávky. Další dodávky se očekávají kolem poloviny 2020. 
https://scewo.ch/en/bro/
 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg