Přidej
aktualitu
Ergoterapie
kartacek
krajec
madlo-do-postele
otvirak
prst
zapinani
27.10.2019 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Světový den ergoterapie

Světová federace ergoterapeutů (World federation of Occupational Therapists) ustanovila 27. říjen Světovým dnem ergoterapie. Důležitost tohoto oboru je patrná v mnoha oblastech péče o zdraví, zásadním způsobem napomáhá k maximálnímu dosažení soběstačnosti nemocných lidí, zvláště vozíčkářů. Při této příležitosti vzpomínáme na prof. Jana Pfeiffera, který měl velkou zásluhu na rozvoji oboru ergoterapie v České republice.

Terapeuti pracují s lidmi všech věkových skupin a napomáhají jim při zdolávání zdravotních, psychických, ale i architektonických překážek. Snahou je docílit opětovného zapojení pacienta do všech činností života v maximálním rozsahu.  Radí, jak lépe zvládat oblékání, pohyb po domě, vaření, stravování, zahradnictví, školní práce, používání počítače a řízení vozidel. …je toho mnoho. Základem je cvičení a trénování různých situací, v nejtěžších případech je třeba najít vhodnou kompenzační pomůcku.

 

„Většina postižených nemá zpočátku vůbec potuchy, že pomůcky existují a že jim mohou v jejich životě podstatně pomoci,“ říká Petra Ptáčníková pro Novinky.cz. Ergoterapeut spolupracuje s mnoha specialisty, dle individuálních potřeb pacienta, velice často jde o fyzioterapeuty, logopedy, ale i odborníky na stavební úpravy či sociální problematiku.

Využíváte nějakou pomůcku vyobrazenou v galerii? Můžete doporučit jiné? Napište nám a pomozte ostatním. Děkujeme.

 

 

Zdroj: redakce, novinky.cz, wfot.org

Foto: Milan Malíček , Právo, i.pinimg.com, truemobility.co.uk, shapeways.com, wfot.org, cz.pinterest.com

Video: www.youtube.com

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg