Přidej
aktualitu
Konference INSPO
11.10.2021 | Hlavní město Praha | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Konference INSPO

Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami stále nabízí volná místa. Stačí se přihlásit a v neděli 17. října si v Kongresovém centru Praha vybrat z nabídky 24 přednášek a téměř 40 vystavovatelů

Konference INSPO

Program nejvýznamnější konference tohoto zaměření v Česku, představí nové technologie zlepšující život lidí se zdravotním znevýhodněním. Například moderní protézové systémy ovládané na principu snímání kontrakčních svalových vzorců předvede Jan Maleš z firmy Ottobock a uživatel protézy horní končetiny Jakub Zachoval. Takových myoprotéz už bylo zkonstruováno 14, z toho 8 díky finančním sbírkám v rámci projektu Konta Bariéry. 

Odpoledne bude jednání konference rozděleno do tří sekcí. První se zaměří na přístupnost webu a mobilních aplikací, druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením a třetí na technologie pro neslyšící uživatele.

Na konferenci budou také vyhlášeny výsledky Ceny ČSOB Internet a můj handicap. Ucházeli se o ni autoři se zdravotním postižením, kteří využívají blogy, vlogy, videa, podcasty, případně jiné formy internetové komunikace (Facebook, Instagram)  k informování veřejnosti o specifikách daného zdravotního postižení či k výměně zkušeností s lidmi se stejným zdravotním handicapem.  

Novinkou 21. ročníku konference je způsob registrace. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků je prvně využit profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci. 

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Další informace k registraci a odkaz na registrační formulář najdou zájemci na www.inspo.cz/registrace

Program konference naleznete ZDE. 

Zdroj: www.inspo.cz

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg