Přidej
aktualitu
Jednání
23.10.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Helena Válková přesvědčovala neziskovky, že chce pomáhat

Helena Válková, poslankyně hnutí ANO, kterou letos v květnu jmenovala vláda svou zmocněnkyní pro lidská práva uspořádala setkání ve Strakově akademii s některými zástupci neziskovek. Jaký výsledek měla společná jednání?

Už samotné jmenování paní poslankyně bylo překvapivé a vzbudilo diskuzi. Helena Válková se totiž nijak netají se svými sympatiemi vůči Andreji Babišovi, často jeho činy hájí v médiích. Úvodní setkání neziskovek, které by se v budoucnu mělo stát tradicí, nezačalo nijak optimisticky. „Vidím u svých kolegů politiků a političek, že někdy zcela neprávem vaši roli snižují, dokonce někdy až dehonestují.“ Prohlásila poslankyně a ubezpečovala přítomné, že se jejich práci snaží hájit.

 

"Neziskovky nepatří mezi populární témata ve vládě ani u pana premiéra. Dostávám se pravidelně, tak ob týden, do přímého konfliktu s nimi, když říkám, co by se kolem neziskových organizací mělo udělat a kde jsou problémy," 

 

Zástupci neziskových organizací byli vděční nejen za iniciování společného setkání, ale také za změnu přístupu k nim. "Děkujeme, že jste zmírnila rétoriku, která k nám dochází od vysokých státních úředníků, od ministrů, pana premiéra, ale i z Hradu. To je fakt hrozně důležité," uvedla například Klára Chábová z neziskové organizace Mimo domov pro Aktuálně.cz.

 

Celý článek najdete zde.

 

Jaká je vaše zkušenost? Jak funguje neziskový sektor ve vaší obci? Jak řešíte nedostatek služeb? Využíváte inzerci, sociální sítě? Nebo se raději přestěhujete do bytu speciálního určení? Jak dlouho jste na něj čekali?

 

Pište nám pod článek nebo na Facebook, zajímáte nás!

 

Zdroj: Aktualne.cz

Foto: Aktualne.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg