Přidej
aktualitu
Internetové stránky obcí musí víc myslet na hendikepované
24.8.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Internetové stránky obcí musí víc myslet na hendikepované

Nově zřizovaná webová stránka obce musí zohledňovat potřeby hendikepovaných uživatelů. Ministerští úředníci to budou kontrolovat. Existující webové stránky obcí musí být upraveny.

„Mají například uzpůsobit text, aby umožňoval jednoduchý přenos pro čtecí programy. Kde je obrázek nebo grafika, měli by uživatelé dostat informaci, co na nich je.“ „Za přístupnou lze obecně považovat takovou internetovou stránku či mobilní aplikaci, kterou je osoba se zdravotním postižením schopna, i přes svůj hendikep, za pomoci zvláštních hardwarových prostředků či aplikací efektivně používat,“ přibližuje mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška.

„Webové stránky by měly být snáze čitelné. Měly by v sobě mít implementovány takzvané asistivní technologie, které umožní hendikepovaným občanům snáze číst nebo vnímat text, který je tam uveden,“ dodává Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií.

A zvládnou podle něj radnice úpravu svých stránek? „Většina stránek je spravována externími subjekty, tedy odbornými firmami, které se v této problematice pohybují,“ podotýká Strouhal.

 

Zdroj: https://www.irozhlas.cz, Foto: https://pxhere.com

Přidej komentář
paty_stupen_banner.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg