Přidej
aktualitu
foto k článku
4.9.2013 | Celá ČR | Vozejkov

PETICE PROTI RUŠENÍ PŘÍSPĚVKŮ INVALIDŮM JE V SENÁTU!

PETICE, JEJÍŽ SYMBOLEM SE STALA MALÁ SIMONKA SMUTNÁ, A ZA KTEROU JSME BOJOVALI PROJEKTEM JARDY PETROUŠE NA SNĚŽKU PRO SIMONKU

PETICE, JEJÍŽ SYMBOLEM SE STALA MALÁ SIMONKA SMUTNÁ, A ZA KTEROU JSME BOJOVALI PROJEKTEM JARDY PETROUŠE NA SNĚŽKU PRO SIMONKU, JE V SENÁTU S 27 396 PODPISY!

 

27. srpna předala Kateřina Klasnová a zástupci petentů do rukou šéfa petičního výboru senátu Marcela Chládka petici proti nespravedlivému zrušení příspěvku invalidům. Do senátu s ní přišli organizátorky petice Irena Schönweitzová a Veronika Smutná, obě matky dcer s amputovanou nohou nad kolenem, a právnička Zdena Cupková ze Sdružení zdravotně postižených. Do senátu s nimi dorazil i paralympionik Jaroslav Petrouš, který problematiku medializoval projektem „Na Sněžku pro Simonku.“

 

 

Problematikou postavení těžce zdravotně postižených se již několik měsíců Kateřina Klasnová zabývá a bylo jí ctí právě s těmito lidmi předat v senátu petici proti dopadům asociální reformy Jaromíra Drábka, kterou podepsalo na třicet tisíc lidí,” Fyzických podpisů je 27 396, elektronických 5 447.

 

 

Jaroslav Petrouš, člen našeho občanského sdružení Cesta za snem, na problém upozornil před časem charitativním výstupem na Sněžku.

 

 

Tento projekt na podporu čtyřleté Simonky Smutné symbolizoval také problémy dalších dětí a osob se zdravotním postižením, kterých se přímo dotýkala úsporná opatření ve zdravotnictví a sociální sféře. Na akci bylo možné podepsat právě petici a většina účastníků tak i učinila. Problematika se díky projektu dostala na titulní strany celostátních deníků i na televizní obrazovky. A ledy se začaly hýbat!

 

 

Předseda výboru po diskusi se zástupci petentů navrhl, že se Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice bude na své schůzi dne 11. září zabývat nejen návrhem zákona o sociálních službách, ale spolu s ním rovněž peticí tak, aby byla zohledněna již na nadcházející schůzi. Na jednání výboru přitom budou zástupci petentů pozváni.

Veškeré požadované změny by mohly být platné od 1.1. 2014

foto: Martin Vlček

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png