Přidej
aktualitu
Schillerová chce zrušit zálohy na takzvané měkké projekty neziskových organizací
13.8.2019 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Schillerová chce zrušit zálohy na takzvané měkké projekty neziskových organizací

Ministerstvo financí plánuje změny ve vyplácení dotací z Evropského sociálního fondu. Půjde především o takzvané měkké projekty neziskových organizací. Se zprávou přišel server iROZHLAS.cz.

V budoucnu by žadatelům byly peníze poskytovány až zpětně, nikoli předem na základě zálohových faktur, tak jak je tomu dosud. Ministryně Schillerová tím chce ulevit státnímu rozpočtu. „Není to přitom jediná novinka, kterou ministerstvo financí chystá. Jak vyplývá z jednání napříč resorty, na stole je také možnost, že by se příjemci evropských peněz ze sociálního fondu v nadcházejícím programovém období na financování projektů podíleli více než doposud.

“ Jde o změny, která mohou být pro sociální sektor likvidační. „Podle Daniela Hůleho z organizace Člověk v tísni jde o opatření, které neziskové organizace fatálně postihne. Podle něj záměr nahrává velkým firmám, které primárně vytváří zisk a nakumulované peníze mohou investovat.“ Neziskový sektor se takto chovat nemůže, protože provozuje svou podstatou nevýdělečné činnosti. „Příjemci by si museli brát půjčky, aby projekt mohli vůbec rozjet, což by veškeré aktivity prodražilo, zpomalilo a především ohrozilo kvalitní projektové záměry,“ řekla mluvčí Ministerstva školství Aneta Lednová.“


Další informace najdete na stránkách IRozhlasu nebo pod tímto odkazem - ‚Bude to likvidační.‘ Ministerstvo financí chce zrušit zálohy na sociální projekty z evropských dotací.

 

 

Ještě doplňujeme glosu na toto téma Schillerová chce likvidovat neziskovky. Sociální péče není firma

 


Zdroj:
IRozhlas

 

 

 

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png