Přidej
aktualitu
foto k článku
17.11.2013 | Celá ČR | Vozejkov

Titul Banka bez bariér získala potřetí ČSOB

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér

V rámci dvanáctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2013 - soupeřily bankovní ústavy již počtvrté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnocení se ujali sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. Vítězství v této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto BARIÉRY, získala potřetí v řadě ČSOB.

„Jak se lidem s handicapem asi daří v komunikaci s bankami? Jsou v této sféře nějaké problémy? To byly otázky prvního roku soutěže. V následujících letech nás zajímalo, jak se situace mění. Jako každý rok jsme vyslali do terénu ve čtrnácti krajích „naše lidi“ – jednak na vozíku, jednak ty se sluchovým handicapem. S otevřenýma očima a „dotazníkem v hlavě“,“ vysvětluje podstatu Banky bez bariér Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Z pozice běžného klienta, který má pouze nějaké zdravotní omezení, testovali hodnotitelé ve všech krajích šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Výsledky na prvních třech pozicích přinesly velmi těsné rozestupy a také jedno překvapení. Vítězství z let 2012 a 2011 obhájila ČSOB a stejně tak Česká spořitelna byla těsně druhá. Třetí pozici však nově obsadila GE Money Bank a odsunula z medailových pozic dříve bronzovou Komerční banku.

„Při čtvrtém ročníku této kategorie mohu s radostí konstatovat, že banky ve svém úsilí vyjít vstříc lidem s handicapem nepolevují. Ale stále je co zlepšovat, především je nezbytné pracovat na přístupu zaměstnanců. Ten může zhatit investici do jakékoliv technické vymoženosti, která má klientům s postižením ulehčit život,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 12. listopadu 2013, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Paláci Žofín. 
Více informací naleznete na www.bankaroku.cz.

(kj)

 

 

zdroj: http://p12.helpnet.cz/aktualne/titul-banka-bez-barier-ziskala-potreti-csob

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png