Přidej
aktualitu
ll_1.png
28.7.2022 | Celá ČR | Jakub Řičica, VozejkMap CZEPA

Lichtenšteinské stezky na handbiku

Léto je v plném proudu a vy určitě kolikrát přemýšlíte, co v tyto horké dny podniknout?

VozejkMap pro Vás má pár tipů kam vyrazit na kolo či handbike.

Vydáme se spolu po brázdit LICHTENŠTEJNSKÉ STEZKY.

Greenway Lichtenštejnského dědictví je okružní trasa, která vede přes Valtice, Lednici, Reintal, Poysdorf a Schraffenberg. Města památek, kultury a dobrého jídla i pití Vás tedy čekají po celé cestě. Na české straně můžeme vybírat například z krásných zámků Valtice a Lednice. Rakouská strana nabízí například farní kostel svatého Jana Křtitele, vystavěný v letech 1629-1635 na kostelní hoře ve městě Poysdorf. Zde se také nachází Městské vinařské muzeum, které je lákavé pro milovníky vína.

Knížecí stezka

Trasa: Valtice – Rendez-vous – Tři grácie – Janův hrad – Lednice - Hraniční zámeček - Hlohovec - Valtice

Pohodová jízda Lednicko-valtickým areálem nabízí putování jedinečnou krajinou, která byla svojí výjimečností zapsána do seznamu chráněných památek UNESCO.

Na této trase objevíte všechny stavby, které jsou rozesety v Lednicko-valtickém areálu v pohodovém tempu a s mnoha možnostmi občerstvení. Valtice jsou nejen bývalým sídelním městě starobylého rodu a architektonickou perlou na náhrdelníku Lednicko-valtického areálu, ale také hlavním městem vína. V Lednici můžete navštívit Lednický zámek, skleník a rozsáhlý barokní park, které jsou jedinečnou ukázkou zdejších stavebních skvostů.

Více informací najdete zde: https://www.vozejkmap.cz/1348659-knizeci-stezka

----------------

Břeclavská stezka

V Břeclavi na jižní Moravě má svůj domov naučná stezka, spojující městskou Kančí oboru s Janovým hradem. Naučná stezka Lužní les vede Přírodním parkem Niva Dyje, chránícím oblast slepých ramen řeky, které jsou domovem celé řady rostlinných a živočišných druhů.

Návštěvníci se mohou těšit na příjemnou projížďku překrásným Lednicko-valtickým areálem, Na trase je čeká 15 informančních panelů, jejichž prostřednictvím se dozví spoustu zajímavého o oblasti, její přírodě i lese a lesním hospodářství. Začíná u části lužního lesa, zvaného Kančí obora, a po zelené turistické značce jde proti proudu Dyje k Valtické aleji a k rozcestníku U Janova hradu.

Více informací najdete zde: https://www.vozejkmap.cz/1348660-breclavska-stezka

--------------------

Poštorenská stezka

Trasa představuje spojnici Knížecí a Břeclavské stezky. Na Knížecí stezku navazuje na křižovatce Ladenské aleje s asfaltovou silničkou v lužním lese (Lednice - Břeclav). Trasa zde kopíruje Naučnou stezku Lužní les a zhruba po třech kilometrech máte možnost rozhodnout se, zda zamíříte po Břeclavské stezce okolo zámku do Břeclavi a případně dále na Pohansko, Kolem hřbitova a posléze železniční trati vás povede Poštorenská stezka k železničnímu přejezdu na hlavní silnici (Poštorná – Reintal) a hned za ním doleva po zpevněných cestách k rozcestí v blízkosti Františkova rybníka.

Více informací najdete zde: https://www.vozejkmap.cz/1348661-postorenska-stezka

Lednická stezka

Trasa začíná v Lednici v parku, pokračuje na hráz prostředního rybníka, dále jde po jižních březích Prostředního a Hlohoveckého rybníka až k Hraničnímu zámečku. Jedná se o velmi pohodovou vyjížďku plnou krásných výhledů.

Více informací najdete zde: https://www.vozejkmap.cz/1348662-lednicka-stezka

Valtická stezka

Od Hraničního zámečku je možné pokračovat po Valtické stezce do Sedlece, Úval a Valtic. Nejprve kolem rybníka Nesyt, který je největším rybníkem na Moravě.

Více informací zde: https://www.vozejkmap.cz/1348663-valticka-stezka

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png