Přidej
aktualitu
Noví peer mentoři jsou připraveni vám pomoci
Noví peer mentoři jsou připraveni vám pomoci
13.10.2020 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Noví peer mentoři jsou připraveni vám pomoci

Peer mentoři provází nové uživatele vozíku během návratu do běžného života. Peeři jsou muži a ženy s poškozením míchy, kteří chápou těžké životní období krátce po poškození míchy, sami si jej prožili. Tuto službu poskytuje Česká asociace paraplegiků - CZEPA po celou dobu potřebnosti zcela zdarma, navíc v prostředí vašeho domova. Česká asociace paraplegiků nyní přijala pět nových peer mentorů, aby rozšířila tyto své služby.

Peer mentoři vás mohou podpořit v oblasti soběstačnosti, výběru kompenzačních pomůcek, prevence zdravotních komplikací, bezbariérových úprav, s orientací v příspěvcích a dávkách pro osoby se zdravotním postižením, s výběrem lékařské a rehabilitační péče v okolí vašeho domova, s vyhledáním podpůrných služeb v regionu, s návratem ke vzdělání a zaměstnání i s volnočasovými aktivitami a sportem, s otázkami sexuality po poranění míchy a mnohým dalším.

 

Noví peer mentoři

„Všichni naši peer mentoři prošli náročným výběrovým řízením a odborným výcvikem v rozsahu 120 hodin. Podařilo se nám najít skvělé osobnosti, které mohou novým vozíčkářům hodně pomoci nejen sdílením vlastních zkušeností. Je mezi nimi  máma malého dítěte tetraplegička, můžeme nabídnout podporu starším klientům i tetraplegikům s vysokou lézí. Pomoc peerů bude také lépe dostupná ve více regionech,“ uvádí koordinátorka projektu Petra Černá. Noví peeři bydlí namátkou například na Berounsku, v Krnově, Pardubicích i Praze, a jsou samozřejmě schopni a ochotni i dojíždět.

 

Brzy začnou pomáhat

Noví peer mentoři začnou pomáhat svým kolegům vozíčkářům v nejbližší době. Jde o pět zajímavých a inspirativních osobností, které vám postupně představíme. Těšit se můžete na Eriku Trousilovou, Lucii Holubcovou, Jitku Burianovou, Luboše Novotného a Tomáše Potůčka.

 

Potřebujete pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat. Naše působnost je celorepubliková a rádi pomůžeme i vám. Peer mentor začíná pracovat s novým vozíčkářem ideálně už v době, kdy mu končí základní rehabilitace v rehabilitačním ústavu a přesouvá se do domácího prostředí, ale pomoc je určena i dlouholetým vozmenům a vozmenkám, kteří se ocitli ve složité situaci.

 

Web: https://czepa.cz/peermentoring/

Email: cerna@czepa.cz

Zdroj: redakce, foto: K. Vohrnová

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png