Přidej
aktualitu
parkovani_2.jpg
25.11.2021 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Body za neoprávněné parkování na vyhrazených místech

Od ledna 2022 bude bodový postih za neoprávněné parkování na vyhrazených místech.

Dlouhodobě asociace CZEPA upozorňuje neoprávněné parkování na vyhrazených parkovacích místech osobami bez zjevného zdravotního handicapu a na související zneužívání parkovacích karet pro osoby se zdravotním postižením.

Alena Jančíková, ředitelka CZEPA, kvůli tomuto tématu iniciovala řadu jednání s úředníky, zástupci policie i poslanci. Úspěchem je tak legislativně uznaný návrh poslance Jana Čižinského na bodový postih takového přestupku.

"Zásadním podkladem pro jednání byla spolupráce s členskou základnou CZEPA a výsledky dotazníkového šetření. Získali jsme tak podklady, zkušenosti a argumenty, které jsme mohli předložit partnerům v jednání. Děkujeme za spolupráci všem, kteří náš dotazník vyplnili, výrazně jste tak pomohli řešení problému. Významná byla i podpora České televize, spolupracující na tématu reportáže, která zaznamenala zneužívání parkovacích míst v praxi.", uvedla Alena Jančíková.

Novela zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v příloze k zákonu stanovuje od 1. 1. 2022 úpravu bodového postihu: 

"neoprávněné stání s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením nebo neoprávněné použití parkovacího průkazu pro osoby se zdravotním postižením při stání nebo při jízdě" - postih 2 body.

 

Přehled jednání spočívajících v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání

(výtah z přílohy):

 

Zdroj foto: Pixabay.com


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png