Přidej
aktualitu
Vozejkov - Pojďte si vyzkoušet práci dobrovolníka, bez ohledu na postižení
29.1.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Pojďte si vyzkoušet práci dobrovolníka, bez ohledu na postižení

Na festivalu Jeden svět se může stát dobrovolníkem každý, bez ohledu na to, jaký má věk, zda má postižení či jakým jazykem komunikuje. Jestli máte čas mezi 5. a 14. březnem 2020 a pohybujete se v Praze, pojďte to zkusit.

Festival Jeden svět si již několik let klade za cíl být skutečně pro všechny. Osoby s hendikepem, rodiče s dětmi, seniory…Všichni bez rozdílu se mohou stát také dobrovolníkem. Ano, i vozíčkáři si mohou zkusit jaké to je, pro jednou, stát na druhé straně barikády. Může také jít o zajímavou formu praxe po dokončení studií.

 

"Před čtyřmi lety jsme se jakožto lidskoprávní festival rozhodli důsledně dodržovat právo na kulturu a věnovat se přístupnosti festivalu pro všechny skupiny diváků s postižením. Protože věříme, že v diverzitě je síla, chceme festival otevírat jak z venku, tak zevnitř - tudíž chceme, aby i v našem festivalovém týmu byli zastoupeni lidé s postižením.", řekla pro Vozejkov Jitka Rudolfová, PR pracovnice festivalu.

 

Není čeho se obávat
Tým festivalu Jeden svět pečlivě monitoruje přístupnost jednotlivých kin, prodejních míst i doprovodných akcí. V loňském roce se dokonce podařil, za pomocí schodolezu, jeden majstrštyk. Vozíčkáři měli možnost poprvé navštívit kinosál Lucerna. Přístupnost jednotlivých promítacích míst je detailně popsána na webu. Doporučujeme jeho sledování, přináší nejaktuálnější informace.

 

Jsem na vozíku a chci asistovat
Super. Stačí vyplnit přihlášku jako kdokoli jiný. Pouze pravdivě uveďte svá omezení v práci, v přihlášce je na to prostor. Budete také potřebovat pasovou fotografii, která bude použita na vaši akreditaci. Každý zájemce bude následně vyzván k účasti na školení. Bezbariérově přístupné bude 11.2.20 od 17:30 v kavárně Člověka v tísní v Langhansu. Na něm se dozvíte, jak se přihlásit na dobrovolnickou směnu a co bude náplní vaší práce. Na jednotlivé směny se přihlašujete online, pomocí odkazu, který vám bude zaslán po školení. Je důležité se hlásit pouze do bezbariérových kin.

 

Co budu jako dobrovolník dělat?
Je důležité přijít včas na svou směnu. Ať máte dostatek času si vše vykomunikovat s vaším kolegou a pomocníkem zároveň. Čeká vás rozdávání hlasovacích tabletů a propagačních materiálů, někde i kontrola lístků. Občas navedete návštěvníky správným směrem, poradíte, kde koupí lístky nebo kávu.

 

Proč se stát dobrovolníkem
Především pro dobrý pocit z prospěšné práce. Pro každého z nás je alespoň občas duševně přínosné vykonat činnost bez ohledu na zisk či prospěch. Ale přece jenom neodejdete tak docela s prázdnou. Odměnou vám bude:

•    vstup na bohatý filmový i doprovodný program
•    jedinečné dobrovolnické festivalové tričko
•    akreditace na celou dobu festivalu za čtyři odpracované směny
•    unikátní zkušenost a zajímavou položku ve vašem CV 
•    možnost nahlédnout do zákulisí mezinárodního festivalu 
•    potvrzení praxe a vystavení doporučení

 


Zdroj: text: redakce, foto: www.jedensvet.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png