Přidej
aktualitu
psychohygiena.jpg
16.4.2020 | ParaCENTRUM Fenix

Psychohygiena v čase karantény aneb jak z toho doma nezblbnout

V této nelehké době je důležité myslet nejen na své fyzické zdraví, ale také na naši psychickou pohodu. Tyto dvě složky spolu jdou ruku v ruce, proto je dobré o obě pečovat.

Sama jsem nad tím „jak doma nezblbnout“ začala intenzivněji přemýšlet v pondělí, kdy jsme se na poradě dohodli, že Fenix zůstane do odvolání uzavřen a zaměstnancům tedy započne práce z domova, tzv. homeoffice. Jako vše, i toto má své plusy a mínusy, které se mohou odrazit právě na našem duševním rozpoložení.

V této nelehké době je důležité myslet nejen na své fyzické zdraví, ale také na naši psychickou pohodu. Tyto dvě složky spolu jdou ruku v ruce, proto je dobré o obě pečovat. Je normální a pochopitelné, že nyní zažíváte nejistotu, strach, možná i úzkost. Dostali jsme se do situace, která je pro nás nová a v mnohém neznámá, a o to větší je to nápor na naši psychiku. Je důležité uvědomit si, jak se cítíme, netrestat se za to, že máme obavy (o zdraví, finance, rodinu apod.). Zodpovědět si, co konkrétně nám dělá starosti. Tomuto strachu byste neměli podléhat. Může pomoci si o svých obavách promluvit s někým blízkým. Jak se říká: Sdílená radost je dvojnásobná radost a sdílené trápení je poloviční trápení. Vědomě se snažte udržet klid, racionalitu a kritické uvažování.

Zobrazit celý článek na webu ParaCENTRA Fenix

Přidej komentář
paty_stupen_banner.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg