Přidej
aktualitu
foto k článku
6.1.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Nová možnost právního poradenství

Přiznávání průkazů ZTP, příspěvky na zvláštní pomůcky, příspěvky na péči, invalidní důchody,... tyto a další témata se týkají asi všech osob se zdravotním postižením. V České asociaci paraplegiků - CZEPA poskytují odborné sociální poradenství zkušené sociální pracovnice Bc. Hana Sixtová a Monika Kupková, DiS. Nově je klientům v obtížné životní situaci k dispozici také externí právní poradce - Mgr. Radka Pešlová, kterou si dovolujeme stručně představit.

Mgr. Radka Pešlová se přes dvacet let věnuje sociálnímu právu, má profesní zkušenost z pozice státních institucí, poraden pro osoby se zdravotním postižením i pro pečující osoby, vyučovala na vysoké škole sociálně-právní ochranu zdravotně znevýhodněných, dlouhodobě školí kurzy v široké škále sociálních témat (příspěvek na péči, důchody, dávky pro osoby se zdravotním postižením, státní sociální podpora, opatrovnictví, smluvní právo aj.).

 

Nově Mgr. Pešlová spolupracuje s asociací CZEPA a díky grantové podpoře mají potřební klienti možnost požádat o bezplatnou konzultaci.

 

V případě potřeby se se svým dotazem můžete obracet na sociální pracovnice asociace CZEPA (sixtova@czepa.czkupkova@czepa.cz), které mohou Váš dotaz právní poradkyni zprostředkovat.

Případně máte možnost zadat svůj dotaz do poradny Vozejkov.cz.

 

 

Zdroj: Hana Sixtová , Mgr. Radka Pešlová

Foto: Mgr. Radka Pešlová, pxhere.com

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png