Přidej
aktualitu
Peer mentor podpoří a poradí
14.2.2022 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Peer mentor podpoří a poradí

Uvědomujeme si, jak náročné je po úrazu a poranění míchy náročný návrat do běžného života. Peer mentor je vozíčkář, který nejlépe ví, čím takový člověk prochází. Peer mentoring je služba, která pomáhá lidem po poranění míchy při návratu do každodenního života díky intenzivní podpoře člověkem s podobnou životní zkušeností, tzv. peer mentorem/kou. Pokud si připadáte v nové životní situaci bezradní a osamocení, neváhejte oslovit některého z našich peer mentorů.

Peer mentoring, služba pomáhá s návratem do života 

Peeři mohou čerstvým vozíčkářům a jejich blízkým a pečujícím osobám pomoci širokým spektrem rad, informací, praktickým tréninkem soběstačnosti a v neposlední řadě psychickou podporou. Peer mentor nového vozíčkáře vyslechne, podpoří, povzbudí, podělí se o zkušenosti a v případě potřeby zprostředkuje pomoc odborníků. Přijede za klientem domů nebo kamkoliv je potřeba. Služba je bezplatná a klient může být peer mentorem provázen tak dlouho, jak je třeba, aby se ve své nové situaci zažil a stabilizoval.

Kdo může službu využít? 

Peer mentoring je služba určená lidem ve věku 11-80 let, kteří z důvodu zdravotního postižení – po poškození míchy, případně s jiným druhem tělesného postižení (např. DMO, roztroušená skleróza, rozštěp páter) - potřebují pomoc při zvládnutí životních situací spojených se znovu zapojením se do každodenního běžného života ve společnosti. Služba se poskytuje v místě bydliště klienta nebo v jeho přirozeném prostředí, případně doplňkově po online platformách, na které jsou zvyklí jak klienti, tak i peer mentoři. 

Více informací o projektu najdete ZDE. 

Kontaktní osoba: Mgr. Marek Jonczy, koordinátor programu
Telefon: 777 045 644, v pracovní dny mezi 8:30 a 16:30
E-mailpeer@czepa.cz

Kontaktní osoba: Lucie Marková, DiS. sociální pracovnice pro peer mentoring
Telefon: 736 194 007
E-mailmarkova@czepa.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png