Přidej
aktualitu
prace_zdroj_pixabaycom.jpg
13.12.2021 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Pomoc s pracovním uplatněním

Využijte služby pracovně rehabilitačních středisek nebo se zapojte do honorovaného výzkumu.

Pracovní rehabilitace je soubor služeb zabezpečených Úřadem práce ČR, jejichž cílem je pomáhat osobám se zdravotním postižením získat a udržet si zaměstnání. Právo na využití pracovně rehabilitačních služeb je dáno zákonem. Služby jsou poskytovány bezplatně a veškeré náklady hradí Úřad práce České republiky. 

Cílem pracovní rehabilitace je posoudit, jakou práci, v jakém prostředí a jak dlouho jste schopni vykonávat. Dále se pracovní rehabilitace zaměřuje na rozvoj schopností, které potřebujete k získání vhodného zaměstnání a k výkonu práce. Klíčovou součástí pracovně rehabilitačních služeb je pak zprostředkování odpovídající pracovní pozice a usilovná podpora zaměstnavatelů při vytváření vhodných pracovních míst.

V Chomutově, Pardubicích a Brně vznikla střediska pracovní rehabilitace, která osobám se zdravotním postižením nabízejí vyhledání a včasné zapojení do procesu pracovní rehabilitace, ve spolupráci s Úřadem práce zabezpečení pracovní rehabilitace dle individuálního plánu či spolupráci na průběžném a závěrečném hodnocení pracovní rehabilitace. 

Projekt Asociace pracovní rehabilitace ČR, z.s. tak nabízí bezplatnou podporu v získání či udržení vhodného zaměstnání. Střediska pracovní rehabilitace pomohou posoudit Vaši situaci na trhu práce, mohou Vám nabídnout zhodnocení Vašeho pracovního potenciálu, zvýšení či změnu kvalifikace, poradenství, přípravu k práci, asistenci v zaměstnání a vhodné zaměstnání. 

Nabídka je určena nezaměstnaným i osobám, které jsou zaměstnané, ale jejichž pracovní pozice je ohrožena.

Ti, kteří aktuálně nehledají pomoc se získáním zaměstnání, se mohou zapojit do výzkumu k tématu zvýšení kvality služeb v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Honorovaný výzkum formou dotazníku cílí na osoby v produktivním věku, které aktuálně nepracují.

Více informací k tématu pracovní rehabilitace či dotazníkového výzkumu najdete na www.pracovnirehabilitace.cz.

 

Zdroj: NRZP ČR, www.pracovnirehabilitace.cz
Zdroj foto: Pixabay.com

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png