Přidej
aktualitu
foto k článku
prac-dsc_2747.jpg
15.1.2021 | Celá ČR | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Poradenské služby CZEPA

Bezplatné poradenství sociální, zdravotní i právní. Využijte ho i Vy.

Zkušené sociální pracovnice Hana Sixtová a Monika Kupková a pracovnice v sociálních službách - specialistka na spinální problematiku Zdeňka Faltýnková poskytly v roce 2020 ve službě odborné sociální poradenství celkem 2293 poradenských intervencí, které čerpalo 1245 osob. 

Klienti/žadatelé o službu byli podpořeni zejména v oblastech:
- průkazy ZTP/P, příspěvek na péči, dávky pro osoby se zdravotním postižením (např. příspěvek na bezbariérové úpravy bydlení, na koupi a úpravu automobilu aj.)
- řešení bezbariérového bydlení
- zajištění nezbytných asistenčních služeb
- získání zaměstnání
- odborné poradenství ve výběru vhodných kompenzačních pomůcek a bezbariérových úprav bydlení
- odborné poradenství - instruktáž v zajištění péče pro rodinné pečující
- prevence a řešení zdravotních komplikací negativně ovlivňujících sociální zapojení vozíčkářů.

Pokud jste využili poradenské služby CZEPA, budeme rádi za vyplnění dotazníku spokojenosti se službou za rok 2020 zde.

V Laboratoři zdravého sezení CZEPA specialistka na spinální problematiku Zdeňka Faltýnková poskytuje komplexní poradenství pro osoby s mobilitou na vozíku různých diagnóz převážně formou osobních konzultací, ale i distančně. Osobní konzultace jsou realizovány jednak v sídle CZEPA, ale ve velkém procentu i ve zdravotnických zařízeních či v domácím prostředí klienta. Poradenství se týká korekce patologie sedu, výběru vozíku a antidekubitního sedáku včetně přístrojového měření tlaku pod sedacími partiemi. Cílem je primární a sekundární prevence vzniku zdravotních komplikací, především dekubitů.

Asociace CZEPA také spolupracuje s externí právní specialistkou Mgr. Radkou Pešlovou. Bezplatnou poradu právničky mohou prostřednictvím sociálních pracovnic CZEPA využít zejména lidé s poraněním míchy či jejich pečující osoby, pokud potřebují právní konzultaci v souvislosti se systémem sociálních dávek pro osoby se zdravotním postižením. 

Řádné finanční odškodnění úrazů s trvalým následky je zásadní pro podporu v řešení dalšího života se zdravotním postižením. Proto Vám sociální pracovnice CZEPA mohou zprostředkovat kontakt na advokátní kancelář, která se specializuje na odškodnění úrazů, způsobených provozem motorových vozidel či pracovními úrazy.

 

Využijte bezplatné poradenství asociace CZEPA na tel.: 608 043 331 či 775 980 952.

 

Zdroj foto: David Bruner

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png