Přidej
aktualitu
Cvičení
4.10.2019 | Hlavní město Praha | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Rehafit na Černém Mostě má vážné finanční problémy

Neuhrazená péče za loňský rok od Všeobecné zdravotní pojišťovny uvádí rehabilitační centrum do téměř půl milionové ztráty, což může být ve svém důsledku likvidační. Zařízení dostává více peněz než ostatní tohoto typu, brání se pojišťovna.

Rehafit využije asi 150 těžce hendikepovaných lidí týdně. V drtivé většině jde o klienty VZP, kteří se nyní budou muset poohlédnout po jiné péči. Nejde o jednoduchý úkol, rehabilitační zařízení nedokáží pokrýt zájem již nyní, ne všechna jsou navíc připravena poskytovat služby pohybově postiženým klientům. Bezbariérové WC je vzácností, často i bezbariérový přístup.

 

K čemu došlo?

„Nebylo nám proplaceno 300 tisíc korun a zároveň nám bylo odečteno navrácení dalších 200 tisíc. Takže celková ztráta je 500 tisíc, což je pro naše centrum likvidační. Bohužel jsme museli přistoupit k regulačním omezením v rámci pacientů, a pokud nedojde k proplácení služeb, tak budeme muset péči omezit,“ konstatuje ředitelka pro IRozhlas. Starosta Prahy 14. Radek Vondra považuje za klíčové rehabilitační centrum na svém území udržet, nechápe limit 20 hodin na rok, který má VZP na jednoho vozíčkáře.“

 

Centrum se maximálně snaží poskytovat individuální přístup. Hendikepovaný člověk potřebuje rehabilitaci pravidelně. Návštěva méně, než jednou týdně je nedostačující a v podstatě jde o neefektivně vynaložené peníze.

Podrobněji se tématu věnuje reportáž „Pacienti rehabilitovali podle pojišťovny až moc. Tak utáhla kohoutky“ podívejte se na Seznam TV.

 

 

Zdroj:

Seznam TV

https://www.irozhlas.cz

Foto: Rehafit

 

Přidej komentář