Přidej
aktualitu
ceska-posta.jpg
31.3.2023 | Celá ČR | Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Rušení poboček České pošty

České pošty budou rušit některé své pobočky. Nezruší Vám právě tu bezbariérovou? Národní rada osob se zdravotním postižením žádá o kontrolu, zda zůstanou ve Vašich městech pobočky bezbariérově upravené!!!

Rušení poboček České pošty je zde.... Bohužel se v některých městech stane to, že budou zrušeny pobočky bezbariérové a zachovány budou pobočky pouze bariérové. Národní rada osob se zdravotním postižením chce v těchto případech verdikt změnit, proto žádá osoby se zdravotním postižením o spolupráci - níže zveřejňujeme informaci Národní rady se zdravotním postižením.

Informace č.: 30 – 2023 (Rušení poboček České pošty)

Vážení přátelé,

dnes zveřejnila Česká pošta, s. p. seznam poboček, které bude k 1. 7. 2023 rušit. Zjistili jsme, že dochází také k rušení poboček, které jsou bezbariérově upravené a přístupné pro osoby se zdravotním postižením. Například v Mariánských Lázních se ze dvou pošt jedna ruší bezbariérová pobočka a zůstává pobočka, která je zcela nepřístupná, protože má asi deset schodů z venku a další schody uvnitř.

Vážení přátelé, obracíme se na vás v jednotlivých městech, abyste si podle seznamu rušených poboček České pošty zkontrolovali, zda zůstanou ve vašich městech pobočky bezbariérově upravené. Na tomto odkaze najdete seznam poboček České pošty, které budou rušeny >>odkaz<<

Oslovili jsme ministra vnitra pana Víta Rakušana a pověřeného generálního ředitele České pošty pana Miroslava Štěpána a budeme s nimi chtít jednat právě o dostupnosti poboček České pošty. Velmi důležité je také, abyste si ověřili, že lze před pobočkami zaparkovat, protože i to je důležité pro lidi se zdravotním postižením. Obáváme se, že při sestavování seznamu poboček, které mají být rušeny, nevzal nikdo v úvahu potřeby lidí se zdravotním postižením. Případné poznatky nám sdělte na adresu v.krasa@nrzp.cz.

Zdroj: Národní rada se zdravotním postižením; Fotozdroj: Pixabay

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png