Přidej
aktualitu
question-mark-1495858_1920.jpg
1.3.2022 | Celá ČR | Monika Kupková, sociální pracovnice CZEPA

Sberbank

Výplaty dávek a důchodu na účty vedené u Sberbank jsou pozastaveny, lidé si mohou zažádat o změnu platby!

Všechny pobočky Sberbank CZ jsou uzavřeny, omezeny zůstávají také hotovostní a bezhotovostní platby!!!

Česká správa sociálního zabezpečení i Úřad práce ČR na základě této skutečnosti pozastavují výplaty důchodů, dávek a podpor v nezaměstnanosti na účty vedené v této bance. Dosud nerealizované platby do Sberbank byly zastaveny a nadále nebudou prováděny. Klienti banky se mohou obrátit na příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení a kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR nebo vyplnit on-line formulář a změnit si tak způsob výplaty svých peněz.

Česká správa sociálního zabezpečení i Úřad práce ČR doporučují klientům Sberbank, aby si co nejdříve změnili způsob výplat na jiný účet, případně poštovní poukázkou na adresu. Dávky nelze vyplácet v hotovosti. Výjimkou je dávka mimořádné okamžité pomoci, kdy je možné v případě kritické situace poskytnout peníze hotově. Lze také využít on-line formulář na webových stránkách ÚP ČR a na ePortálu ČSSZ.

Vzhledem k situaci bude celý systém přívětivější. Česká správa sociálního zabezpečení dočasně akceptuje žádosti o změny stávajících klientů Sberbank bez potvrzení banky o vlastnictví účtu s tím, že potvrzení doloží dodatečně. Stejně tak Úřad práce ČR v rámci výplatního termínu zkontaktuje své klienty, kteří nenahlásí změnu způsobu výplaty peněz, a dohodne se s nimi na změně. Žádosti o změnu způsobu výplaty klientů Sberbank budou vyřizovány přednostně.

Odkaz na tiskovou správu MPSV najdete ZDE.

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Fotozdroj: Pixabay

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png