Přidej
aktualitu
bezbarier_vste.jpg
bezbarier_vste2.jpg
7.4.2022 | Jihočeský kraj | Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Studujte bez omezení a bez bariér na VŠTE v Českých Budějovicích

Na Vysoké škole technické a ekonomické vycházíme vstříc všem studentům – i těm, kteří mají specifické vzdělávací požadavky. Naše Bezbariérové centrum usnadňuje studium těm, kteří to v životě mají trochu složitější.

Pro studium technických a ekonomických oborů na vysoké škole v metropoli jižních Čech nejsou překážkou ani tyto handicapy: pohybová postižení, zraková a sluchová postižení, poruchy učení a soustředění, chronická onemocnění, psychické poruchy, poruchy autistického spektra, postcovidový syndrom a další.

O tom, že je pro nás odstraňování bariér prioritou, svědčí i naše členství v Asociaci poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP), stejně jako desítky absolventů a studentů, kteří u nás studují či už úspěšně vystudovali. Patří mezi ně například sportovci Arnošt Petráček a Jonáš Kešnar, kteří reprezentují Českou republiku na paralympiádě.

Většina budov v kampusu VŠTE je už od roku 2015 bezbariérových. Přímo v našem školním areálu najdete i dostatečný počet parkovacích míst pro handicapované, která jsou umístěná co nejblíže ke vchodu do kampusu. Na autobusovou zastávku Areál VŠTE, která se nachází přímo u vchodu do hlavní budovy, dojíždějí nízkopodlažní autobusy MHD s vysouvací bezbariérovou plošinou.

K dispozici jsou vám také naše kontakty a zkušenosti se zapojováním znevýhodněných studentů a absolventů na pracovní trh. Už během studia nebo i po něm vám naše kariérní centrum pomůže najít odpovídající brigády, stáže a regulérní uplatnění v soukromém i státním sektoru.

Na VŠTE můžete studovat některý z těchto programů: Strojírenství, Pozemní stavby, Technologie a řízení dopravy, Logistika, Řízení lidských zdrojů, Podniková ekonomika, Business Analytik či Znalectví.

Více informací o studiu na VŠTE a o službách Bezbariérového centra najdete na webu www.vstecb.cz.

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
libella_bannery_550x160_220214_2.png