Přidej
aktualitu
usopc_annct_800x500.png
1.7.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Americký olympijský výbor mění jméno na americký olympijský a paralympijský výbor

Historický okamžik pro paralympijské hnutí ve Spojených státech

Olympijský výbor Spojených států formálně změnil svůj název na americký olympijský a paralympijský výbor – tato změna oslavuje sportovce týmu USA a paralympijské sportovce ve Spojených státech. Správní rada USOPC tuto změnu jednomyslně schválila a je okamžitě účinná, jak je vidět na sociálních a digitálních platformách.

„Zatímco jméno je nové, naše angažovanost vůči paralympionikům je uznávanou hodnotou, o čemž svědčí počet paralympijských atletů, kteří dostávají podporu amerického paralympijského týmu. Paralympijští atleti světové úrovně – a zaměstnanci, kteří je podporují – si toto uznání zaslouží jako představitelé týmu USA,“ řekla předsedkyně USOPC Susanne Lyons.

Američtí atleti reprezentovali Spojené státy na paralympijských hrách již v roce 1960 v Římě.  V roce 2018, tým USA dosáhl rekordního výkonu na zimních paralympijských hrách v PyeongChang s delegací 73 sportovců, kteří získali 36 medailí.

"Toto je historický okamžik pro paralympijské hnutí ve Spojených státech," prohlásil Andrew Parsons, prezident Mezinárodního paralympijského výboru.

V rámci pokračujícího úsilí USOPC o povýšení paralympijského hnutí a podpory pro sportovce, odhlasovalo představenstvo zvýšení peněžních odměn za vyznamenání amerických paralympijských atletů. Výše odměn jsou tak od roku 2018 stejné jako mají američtí olympijští sportovci. 

Olympijský výbor Spojených států amerických, anglicky United States Olympic Committee, zkráceně USOC, je nezisková organizace fungující jako národní olympijský výbor a národní paralympijský výbor Spojených států amerických.

Zajišťuje koordinaci mezi americkou antidopingovou agenturou, Světovou protidrogovou agenturou a řadou mezinárodních sportovních organizací.

Každý olympijský sport má svou řídící sekci, která dohlíží na činnost a příspěvky konkrétním sportovcům. Výbor poskytuje tréninková zařízení, finanční prostředky a další podporu.

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg