Přidej
aktualitu
BISFed Evropský pohár Záhřeb
BISFed Evropský pohár Záhřeb
BISFed Evropský pohár Záhřeb
BISFed Evropský pohár Záhřeb
3.4.2019 | Zahraničí | Vozejkov

Stříbrná radost na Evropském poháru 2019

Na přelomu března a dubna se uskutečnil v chorvatském Záhřebu BISFed Evropský pohár v paralympijském sportu boccia.

Reprezentační tým ve složení Radek Procházka v klasifikační třídě BC4, Marcela a Zuzana Čermákovi a Adam a Iva Peškovi v klasifikační třídě BC3 zde hájili české barvy. Radek obsadil skvělé čtvrté místo v soutěži jednotlivců a Marcele s Adamem se podařilo vybojovat stříbrnou medaili v párech BC3.

 

Cesta české výpravy odstartovala v pondělí 25. března. O den později následovaly první tréninky a slavnostní zahajovací ceremoniál, přičemž úvodní skupinové zápasy čekaly na boccisty Marcelu Čermákovou a Radka Procházku ve středu 27. března. Česká reprezentantka na úvod turnaje oba své zápasy prohrála, ale v tom druhém – s Adamem Buriánkem z Slovenska – rozhodl až tie-break. Radek Procházka si připsal 2 výhry.

Čtvrtek byl ve znamení posledních zápasů v základních skupinách a Čermáková trochu nešťastně ztratila naděje postup po porážce se Slovákem Borisem Klohnou. To Procházkovi se podařilo zajistit postup, a to díky těsné výhře nad Lazslo Hegedusem z Maďarska. O den později čekala na českého reprezentanta ve čtvrtfinále úřadující mistryně světa v párech Michaela Balcová ze Slovenska, a i s touto soupeřkou si Procházka poradil.

Následovalo semifinálové klání a repríza dřívějšího souboje s Hegedusem. Tentokrát však štěstí přálo více českému protivníkovi a na Procházku tudíž zbyl „pouze“ souboj o třetí místo. V tom statečně bojoval proti Kolinkovi z Ukrajiny, ale nakonec z toho bylo konečné turnajové čtvrté místo. Při účasti 27 hráčů je to pro Procházku výborný návrat na mezinárodní scénu po čtyřech letech.

Od soboty byla na programu týmová část turnaje, které se zúčastnil také Adam Peška. Ten s Čermákovou vytvořil pár v kategorii BC3 a společně si v rámci základní skupiny přesvědčivě poradili postupně s Němci (výhra 6:1), se Švédy (výhra 7:0) a s domácími Chorvaty (výhra 12:0). V semifinále vyzrála česká dvojice i nad soupeřem z Norska (výhra 6:0) a následovalo finále – derby se Slovenskem. Tento zápas se od začátku začal lépe vyvíjet pro našeho východního souseda, a nakonec z toho byla prohra 1:7 a zisk stříbrných medailí.

Zdroj www.paralympic.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png