Přidej
aktualitu
Pixabay.com
29.11.2021 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Lyžovat mohou i vozíčkáři! Víte, kde vás to naučí?

Zimní sezóna je tu a pokud patříte mezi milovníky sněhu a pohybu, můžete vyrazit na lyže. Lyžování se totiž týká i vozíčkářů, jen je potřeba mít speciální vybavení a většinou i pomoc asistenta.

Kde vás lyžovat naučí? 

Láká vás lyžování a nevíte, na koho se obrátit, a navíc vám chybí lyžařské vybavení? Naštěstí existují organizace, kde mají nejen moderní lyžařské vybavení, které vám zapůjčí, ale hlavně profesionální lyžařské instruktory, kteří vás lyžovat, i když jste na vozíku, naučí. 

Odborníky najdete např. v Centru handicapovaných lyžařůCentru Paraple, Sportovním klubu vozíčkářů Praha, Sportabiliy, z.s., , kde se zaměřují právě na vozíčkáře. Obrátit se můžete také na Sportovní klub vozíčkářů Praha, kde jsou každoročně organizovány lyžařské akce pro zdravotně postižené lyžaře. Pořídit si lyžařskou výbavu není zcela levná záležitost, a proto je vhodnější si nejdříve vybavení půjčit a za pomoci lyžařských asistentů vyzkoušet, zda je lyžování ten pravý sport pro vás. 

Sportovní klub vozíčkářů Praha

O tom, že Sportovní klub vozíčkářů Praha je na zimní sezónu připraven, se můžete přesvědčit na jejich stránkách, kde jsou už zveřejněné akce na rok 2022. Co pro lyžaře chystají, se můžete podívat ZDE.  Lyžovat můžete nejen na Lipně a Božím Daru, ale i třeba v Rakousku. 

Centrum handicapovaných lyžařů

Nejen výukové kurzy, ale také spoustu akcí, pořádá Centrum handicapovaných lyžařů. Termíny výukových kurzů najdete ZDE. Kromě toho má organizace i svoji sportovní skupinu, ve které jsou připravováni reprezentanti na mezinárodní závody a od roku 2007 je pořadatelem jediných mezinárodních závodů v ČR. 

Centrum Paraple

Centrum Paraple pořádá týdenní programy, kde si můžete vyzkoušet řadu pohybových aktivit včetně lyžování, a to různých místech České republiky. Na aktuální nabídku pobytů se můžete podívat ZDE

Sportability, z.s.

Díky spolku Sportability se můžete účastnit lyžařských akcí, ať jste lyžař začátečník, nebo pokročilý. V nabídce spolku jsou kurzy Biski, monoski, Dualski a Kartski. Více info najdete ZDE

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

(Fakulta tělesné kultury, Univerzita Palackého v Olomouci)

Centrum pohybových aktivit každoročně pořádá Dny na monoski a dokazuje, že i vozíčkáři si mohou naplno užívat lyžařských aktivit. 

Přihlášky na lyžařské kurzy včetně podrobných informací najdete na webových stránkách organizací. 

Zdroj: https://www.skvpraha.org/https://www.monoski.info/https://www.sportability.cz/https://www.paraple.cz/https://www.apa.upol.cz/

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg