Přidej
aktualitu
Vozejkov - Ostrava bude znovu hostit mistrovství světa v para hokeji
29.12.2020 | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Ostrava bude znovu hostit mistrovství světa v para hokeji

Jednou z očekáváných sportovních událostí bude v příštím roce beze sporu Mistrovství světa v para hokeji. Prestižní šampionát se bude podruhé v řadě konat v Ostravě, která je známá svou výbornou fanouškovskou atmosférou. Jestli ale diváci budou moci na zápasy přijít, stále není jasné kvůli pandemii.

„Česká republika si udělala velmi dobré jméno v rámci paralympijského výboru jako organizátor, který dokázal jako jediný zorganizovat mistrovství světa, které naplnilo arénu až po samotnou střechu a ještě k tomu stála fronta venku. Proto, když jsme požádali o pořadatelství, tak v podstatě jednohlasně jsme získali znovu mistrovství světa do Ostravy,“ říká šéf nadcházejícího mistrovství světa Jiří Šindler, který byl i u toho, když v roce 2019 Ostrava překonávala rekordy. Turnaj tehdy dohromady navštívilo bezmála 65 000 diváků, což je nejvíce v historii světových šampionátů.

Jestli fanoušci budou moci být na stadionu i během Mistrovství světa 2021, zatím organizátoři nemají oficiálně potvrzeno. Vše se bude odvíjet od epidemiologické situace.

„Přísným opatřením se určitě nevyhneme, to změní charakter celé akce. Určitě se nemůžeme srovnávat s mistrovstvím, které jsme zorganizovali v roce 2019. Tato akce bude jiná a pro nás je to velká výzva,“ dodává Šindler.

Ostravský šampionát by měl odstartovat 1. května příštího roku. Nejlepších pět týmů si vybojuje účast na zimních paralympijských hrách, které budou v roce 2022 v čínském Pekingu. Více se dočtete zde.

Zdroj: Ostrava bude znovu hostit mistrovství světa v para hokeji | Ostrava (rozhlas.cz)

Přidej komentář
paty_stupen_banner.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg