Přidej
aktualitu
img_5371_2.jpg
1.10.2021 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Parkour bezpečně aneb "Nejsi bezmozek"

V České republice je 150 případů poškození míchy ročně! Zejména mezi dětmi a mladými lidmi může být parkour důvodem toho, že se ocitnou na vozíku. Myslete na bezpečnost vašich dětí a zajistěte jim profesionální průpravu a nespoléhejte jen na anděla strážného!

Úrazy míchy jsou fatální! 

S úrazy míchy se často setkáváme při banálních situacích, jako jsou skoky po hlavě do vody, uklouznutí či pády. Bohužel si málokdo před úrazem uvědomuje, že možné následky mohou být fatální. Poškození míchy bývá neměnné a trvalé. I když CZEPA svým spinálním klientům pomáhá v sociální a zdravotní problematice a zejména vrátit se co nejrychleji zpět do života, rádi bychom změnili neinformovanost široké veřejnosti. Je třeba myslet na to, jak křehká a zranitelná je páteř, a co následuje po poškození míchy – většinou trvalé ochrnutí.

Přáli bychom si, aby se počet úrazů rapidně snížil. Zároveň chceme, aby veřejnost tušila, že existují paraplegici a tetraplegici – vypadají na vozíku mnohdy zdravě. Ale bohužel opravdu nemohou chodit a mají také zdravotní komplikace související s jejich zdravotním stavem. Jsme přesvědčeni o tom, že díky shovívavosti a informovanosti přijímá veřejnost handicapované lidi jako rovnocenné.

Nejsi bezmozek! 

Prevencí úrazů páteře a míchy se zabývá projekt BanalFatal! Kampaň Nejsi bezmozek! upozorňuje na nebezpečí úrazů páteře a míchy při parkouru. YouTube je plný videí, jak se sám naučit prvky parkouru. Je však důležité, aby začátečníci mysleli na svou fyzickou a psychickou připravenost. Existuje spousta trenérů parkouru a parkourové haly, kde se všechno naučíte pod dohledem.

Spot BanalFatalNejsi bezmozek! upozorňuje děti a rodiče na to, že je důležitá fyzická zdatnost a profesionální průprava při parkourových aktivitách. V hlavních rolích Hynek Čermák, Tomáš Zonyga a Matěj. Tak video nezapomeňte pustit vašim dětem, ať ví, že spoléhat se jen na anděla strážného se opravdu nevyplácí!

Video BanalFatal!

Více na www.banalfatal.cz

 

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg