Přidej
aktualitu
foto k článku
94530019933de7d8a1bdbecf9615f0c1c95dd3c5.jpeg
safe_image.php.jpeg
19.5.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Pojďte zažít stav beztíže / staňte se potápěči, alespoň na chvíli

Přístrojové potápění boří bariéry a umožňuje člověku s tělesným postižením neomezený pohyb pod vodou.

Dnes přínášíme krásný příběh, který ale můžete zažít i vy!

Ashlee Florrimell byla odjakživa "vodní dítě", navzdory tomu, že se stala paraplegičkou, byl pro ni přirozeným krokem začít se potápět a "zkoumat dno a život oceánu".

Bála se, že to bude velmi těžké a psychicky náročné, "ale překvapivě to všechno probíhalo přirozeně," vypráví Ashlee, když se vynořila z 8 metrů. "Je to opravdu osvobozující, zkoumat něco zcela jiného, zcela jiný svět, jiný, než ten, co vidíte na pevnině."

Florrimellová byla jedním ze čtyř účastníků osmidenního kurzu potápění RAIDaptive pro osoby s paraplegií nebo kvadruplegií, pořádaného Sargoodem na Collaroy, který nabízí specializované ubytování pro osoby s poraněním míchy provozované společností Snorkel a Dive Safari Swansea.

Účastníci se zabývali teorií, poté strávili tři dny v bazénu, kde se učili, jak připravit a používat vybavení a řešit možné problémy pod vodou, poté je čekaly tři dny v proslulém zálivu Shelly Beach (Austrálie).

Těmito kurzy chtějí instruktoři ukázat, že s trochou plánování a podpory jsou možné aktivity jako je potápění i pro lidi s poraněním míchy.

Plegici mají na zádech přístroj a získávají pod vodou pocit, že mohou plavat, že jsou mobilní, mají více svobody, jsou beztíže a často jim potápění pomáhá od bolesti. Je to i skvělý způsob, jak cvičit, aniž byste si uvědomili, že děláte něco fyzického.

Pokud  chcete zažít pocit beztíže pod vodou v ČR, kontaktujte Sportovní klub vozíčkářů potapeni@skvpraha.org

Pak už jen hurá pod vodu!!

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg