Přidej
aktualitu
foto k článku
17.2.2012 | Hlavní město Praha | CZEPA

Sportovní hala Děkanka konečně bez bariér

Mají tělesný handicap, ale navzdory tomu chtějí sportovat. Lehké to ale v Praze nemají, bezbariérová sportoviště v Praze přibývají jen pomalu, a tak každé nové je pro handicapované sportovce požehnáním. Na konci loňského roku se jim plně otevřela hala Děkanka na pražské Pankráci.

„Vozíčkáři v naší hale sportují už léta, ale neměli tu zrovna ideální podmínky. Každý den jsme měli na očích, jak obtížně se vypořádávají s překážkami v podobě schodů či těžko přístupných toalet. A tak jsme se už delší čas snažili získat potřebnou dotaci na vybudování bezbariérového přístupu. Loni to konečně vyšlo,“ konstatovala s úlevou Marcela Chuchlová, viceprezidentka provozovatele haly 1. HFK Děkanka, o.s. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytlo Děkance dotaci ve výši 1 500 000 korun, díky níž byla v hale kompletně zrekonstruovaná sociální zařízení, která nyní handicapovaným sportovcům plně vyhovují. A především byla instalována moderní plošina mezi přízemím a prvním patrem.

„Vozíčkáři se tak mohou pohybovat bez potíží opravdu po celé hale. Když zrovna nesportují, tak mohou svým kamarádům alespoň fandit z hlediště, což pro ně bylo dřív dost obtížné,“ říká Marcela Chuchlová. „Ostatně když jsme s architektem vypracovávali projekt přestavby haly, přizvali jsme k tomu i zástupce handicapovaných sportovců. Bylo to hodně důležité a užitečné, oni totiž viděli a upozornili na detaily, které jsme my, takzvaně zdraví, nevnímali.“

 

adresa: Děkanská vinice I 987/5, 140 00 Praha-Nusle, GPS: Loc: 50°3’17.51″N, 14°25’54.168″E 

web: www.dekanka.com

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg