Přidej
aktualitu
foto k článku
7.12.2011 | Jihočeský kraj | CZEPA

Zimní radovánky pro vozíčkáře na Lipně

V rámci projektu Lipno bez bariér, podpořeného Ministerstvem pro místní rozvoj, zajistila společnost Lipno Servis speciální sportovní vybavení pro děti i dospělé s tělesným postižením. Pro zimní sezónu jde především o monoski se stabilizátory.

K zapůjčení jsou k dispozici tři kusy o velikostech 32 cm, 36 cm, 40 cm. Zkušenější jedinci mohou na monoski lyžovat samostatně, ostatním zájemcům pomůže instruktor. Obojí je nutno si předem zamluvit na e- mailu rent@lipnoservis.cz, skischool@lipnoservis.cz

 

Jako každý lyžař, i uživatelé monoski musí mít helmu. Pokud ji nevlastníte, pořídíte ji v půjčovně. Pro snazší komunikaci na svahu jsou k dispozici také handsfree sady. Nemusíte mít ani obavy z nasedání a vysedání z lanovky na monoski. Obsluha lanovku zpomalí či zcela zastaví a vysílačkou nahlásí na výstupní stanici, že na trase je osoba na monoski. Budete opravdu mít dost času nastoupit a vystoupit. Loni jsme to vyzkoušeli během zkušební sezóny a ohlasy od handicapovaných lyžařů byly kladné.

K relaxaci po sportovních výkonech je ideální nedaleký Aquaworld, kde je nainstalován bazénový zvedák pro snadný přístup vozíčkáře do vody.

 

Přímo ve skiareálu nabízí společnost Lipno Servis ubytování v bezbariérových apartmánech. Ve stejné budově je i bezbariérová restaurace s WC. Do patra se pohodlně dostanete bezbariérovým výtahem.

Novinkou jsou Dny Lipna bez bariér. Jde celkem o čtyři soboty, kdy si může tělesně postižený zákazník zapůjčit monoski zdarma a bezplatně navštívit bazén či využít bobovou dráhu. Prvá sobota je 7. ledna 2012, poslední 10. března. Zbývající termíny i další informace o nabídce bezbariérového sportování v lipenském areálu najdete na stránkách www.lipnoservis.cz.

 

Nemějte obavy, a užijte si zimní radovánky na Lipně!

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg