Přidej
aktualitu
BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open
9.10.2019 | Zahraničí | Vozejkov

Ve dnech 23. - 29. 9. se ve Sportovním centru Nymburk uskutečnil Evropský pohár v paralympijském sportu boccia.

Byl to první mezinárodní turnaj v České republice pořádaný pod hlavičkou mezinárodní federace sportu boccia BISFed. Pořádající organizací byla členská národní organizace BISFedu Česká federace Spastic Handicap.

Evropské poháry se pořádali v letošním roce 3 - v dubnu 2019 proběhl první v chorvatském Záhřebu, v červnu se pořádání ujala italská Olbie a v září se zhostila pořádání Česká republika. V Evropě je obecně přetlak hráčů, kteří se chtějí BISFed turnajů účastnit a tak mezinárodní federace měla také letos plné práce sloty na všech Evropských turnajích rozdělit tak, aby každé členské organizaci vyhověla. "Tím, že se Česká federace Spastic Handicap zhostila v České republice pořádání, dostali naši sportovci letos více prostoru než hráči ostatních zemí" říká manažerka soutěže Michaela Řiháčková. "Ve všech soutěžních třídách jsme měli reprezentanty a celý tým vedl reprezentační trenér ČR Robert Křivan." Dodává Řiháčková. Ten okomentoval turnaj slovy:

"Závody na domácí půdě jsou vždy pro sportovce speciální, celý tým si užíval a vnímal nádhernou atmosféru, kterou dokreslovala výborná organizace turnaje. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným členům tělovýchovných jednot a rodinám závodníků za podporu z hlediště po celou dobu trvání BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open."

BISFed Evropský pohár Nymburk byl jedním z posledních turnajů, na kterém mohli sportovci sbírat tolik potřebné body pro kvalifikaci na LPH Tokio 2020. Evropský pohár v Nymburku hostil reprezentace z těchto zemí:

a Česká republika.

Účast na EP Nymburk byla velmi kvalitní, zvláště v klasifikační třídě BC3, kde organizátoři vítali Gregorise Polychronidise z Řecka - Mistra Světa, Evropy a světovou jedničku. Ve třídě BC1 poté uvítali Davida Smitha - Mistra Světa, Evropy, Paralympisjkého šampiona a světovou jedničku a z Velké Británie k nám zavítal i Mistr Světa Stephnen McGuire, který hraje ve třídě BC4.

Výsledkově opanovala turnaj Velká Británie, která vyhrála zlato ve všech sedmi soutěžních třídách. Česká republika pod vedením Roberta Křivana však byla druhou nejúspěšnější výpravou. Češi sesbírali hned 5 medailí, a to v klasifikační třídě BC1 získala bronz Katka Cuřínová, ve třídě BC2 vybojoval bronz Josef Žabka, ve třídě BC4  šlo stříbro Radku Procházkovi. V divizích týmy BC1, BC2 putovala k našim bronzová medaile a páry BC4 ve složení Radek Procházka a Jan Bajtek vybojovali stříbro.

Turnaj byl pro Českou republiku velmi úspěšný a to jak po výsledkové stránce, tak po stránce organizační. Již v průběhu přicházeli velmi pozitivní zpětné vazby a pochvala za skvělou organizaci na sebe nenechala dlouho čekat ani od vedení Mezinárodní federace sportu boccia BISFed.

Spoustu krásných fotek můžete vidět na facebookových a webových stránkách a live stream můžete zpětně shlédnout na tvcom.cz.

Organizace se zhostil 5-členný tým národní členské organizace České federace Spastic Handicap ve složení Pavla Přistoupilová, Marie Mańáková, Michaela Řiháčková a Marián Lačný, v čele s Ondřejem Sejpkou. Soutěž měla fantastickou odezvu.