Přidej
aktualitu
logo_sciday.png
7.9.2020 | Celá ČR | Hana Sixtová

Den poranění míchy 2020

CZEPA se zúčastnila letošního programu aktivními příspěvky i snídaní v Hvězdném bazaru.

"Buď v pohodě v covidové době" bylo téma mezinárodního dne poškození míchy, který připadá každoročně na 5. září.
Letos poprvé byl program neziskových organizací a odborných zdravotních institucí spojen do dvou dnů.
 

 
Asociace CZEPA se v pátek 4. 9. zúčastnila třemi příspěvky.
Zdeňka Faltýnková referovala o nezastupitelné roli pacientských organizací, které dlouhodobě hájí zájmy zdravotně znevýhodněných osob v mnoha oblastech zdravotní legislativy. Kromě změn v úhradách např. vozíků a zvýšení limitu cévek pro čistou intermitentní katetrizaci Z. Faltýnková jako členka několika odborných skupin v Pacientské radě Ministerstva zdravotnictví ČR prosazuje např. změny v oblasti kompetence zdravotních sester (např. snazší podmínky katetrizace žen i mužů v domácím i školním prostředí) či  podporuje rozšíření kompetencí praktických lékařů (např. rozšíření základní diagnostiky nemocí či rozšíření kompetencí v předepisování zdravotnických prostředků atp.).


 
Sociální pracovnice Hana Sixtová ve svém příspěvku k tématu prevence sociálního vyloučení poukázala na potřebu celoživotní spolupráce, informovanosti, navazování a udržování vztahů, aktivního přístupu v řešení nepříznivých situací i nabídku široké škály podporujících subjektů.


Alena Jančíková, ředitelka asociace CZEPA, shrnula pozitiva pro jednotlivce se zdravotním postižením při zapojení se na trh práce v tréninkovém zaměstnání v síti dvou prodejen Hvězdný bazar.

Současně Alena Jančíková účastníky pozvala na snídani v pobočce Hvězdný bazar Sokolovská, která byla návaznou součástí programu dne poranění míchy 2020 v sobotu 5. září.  

 

Foto: archiv CZEPA

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png