Přidej
aktualitu
My Gimpy Life
My Gimpy Life
19.7.2019 | Zahraničí | Lenka Bartoníčková

Teal Sherer a její vtipné videosérie

Aneb, když nedostaneš roli, napiš si jí sama:-)

Humorná videosérie o hollywoodské herečce na invalidním vozíku odkrývá i pozadí celého projektu. Co stojí za touto myšlenkou? Lidé se zdravotním postižením nejsou v médiích vidět, a tak místo čekání na nějakou příležitost se osmatřicetiletá Teal Sherer rozhodla jednat.

A kdo je vlastně Teal Sherer?

Herečka, která je na invalidním vozíku po autonehodě ve 14 letech. Od té doby ji jen zřídka zvali na konkurzy, rozhodla se proto převzít iniciativu sama a díky tomu zprodukovala online seriál "My Gimpy Life", který je také pojmenován jako "My Cripple Life" nebo "My Disabled Life".

Příběhy, které napsal Gabe Uhr a režíroval Sean Becker, jsou založeny na Tealině vlastním životě – a právě tato zkušenost z první ruky činí seriál ještě zábavnější.

V devíti epizodách Teal s humorem sobě vlastním odhaluje, co znamená být dívkou na invalidním vozíku, ukazuje vzestupy a pády své cesty do Hollywoodu.  Série se zaměřuje na výzvy, kterým čelí osoby se zdravotním postižením v zábavním průmyslu: například jak se dostat na casting, ale také každodenní problémy, jako je nalezení partnera, nebo tradiční nedostupnost různých míst – to vše s velkou dávkou humoru.

Série měla neuvěřitelný úspěch. Dokonce se může pochlubit dvěma cenami Mezinárodní akademie internetové televize včetně ceny za nejlepší ženskou komediální roli.

Bylo jen otázkou času, kdy vznikne druhá sezóna. Teal neměla žádné sponzory, ale díky crowdfundingové kampani na Kickstarteru se jí za pouhých několik týdnů sešlo 50 000 dolarů. 

A jak reagovali diváci? Lidé se zdravotním postižením velmi pozitivně, protože se dokázali identifikovat s tím, co série ukazuje. Nově zraněným pomohl seriál vidět, že navzdory jejich postižení mohou vést plnohodnotný život.

Na vlastní internetové stránce www.tealsherer.com Teal bojuje za začlenění osob se zdravotním postižením do zábavního průmyslu. Kritizuje, že lidé se zdravotním postižením jsou diskriminováni, protože mnoho rolí není specificky napsáno pro osoby se zdravotním postižením.

My Teal rozhodně fandíme a tleskáme! Co vy?

https://www.youtube.com/watch?v=fR0E4DVtNEw

Přidej komentář