Přidej
aktualitu
foto k článku
dsc_6283_2.jpg
dsc_6280_2.jpg
dsc_6281_2.jpg
25.6.2024 | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Tréninkové bydlení pro tetraplegiky

Od září 2024 volné místo v garsonce na Praze 4.

Pro lidi s ochrnutím dolních i horních končetin, kteří se pohybují na vozíku, provozuje asociace CZEPA s podporou MHMP projekt Tréninkové bydlení pro tetraplegiky. Cílem služby je poskytnout dočasné bezbariérové bydlení těm, kteří aktivně řeší bydlení vlastní či mají zájem trénovat osamostatnění. Bližší informace a fotografie uvádíme: https://czepa.cz/bydleni-pro-tetraplegiky/ a https://czepa.cz/nase-byty-pro-tetraplegiky/.

Dočasné bezbariérové bydlení od září 2024 na dobu max. 2 let nabízíme tetraplegikům v bezbariérovém domě Hornomlýnská na Praze 4, nedaleko stanice metra Chodov. K dispozici je jeden byt - garsoniéra (1kk), koupelna s vanou (k dispozici je hydraulická vanová sedačka/zvedák).

Byt je vybavený polohovacím lůžkem (bez matrace); v rámci výbavy bytu je kuchyň, lednice, pračka, mikrovlnná trouba. Byt je vhodný pro pobyt max. 2 osob.

Aktuální náklady za nájem a služby jsou do 12 000 Kč. Skládá se vratná kauce. Zájemce musí být schopen hradit finanční náklady.

Prioritní cílovou skupinou jsou lidé ochrnutí po poškození míchy.
Pokud nejsou zájemci z prioritní cílové skupiny, nabízíme dočasné bydlení dalším zájemcům, kteří se z jiných zdravotních důvodů pohybují na vozíku.

Důležité: Asociace CZEPA není poskytovatelem osobní asistence. Potřebné služby péče si zájemce musí zajistit. V rámci služby Odborné sociální poradenství můžeme zprostředkovat kontakty na poskytovatele osobní asistence a pečovatelské služby, ovšem musíme upozornit, že podle našich zkušeností jsou služby na území Prahy dlouhodobě kapacitně obsazené.

 

Kontakt pro zájemce: Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA, tel.: 608 043 331, sixtova@czepa.cz

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg